Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Van olyan vadállat, amitől...

Van olyan vadállat, amitől félnem kellene, hogy rám támad?

Figyelt kérdés

Sokat járok erdőbe, sétálok, eerdő melett lakok. Láttam már, 5 hatalmas szarvast együtt, akkor vettek észre, mikor úgy 20 méterre álltam tőlük, megláttak, egyből elfutottak. Éjjel mentem autóval kijött elém 8 kis vaddisznó, megálltak, nézték mi ez a fény, majd tovább mentek nyugisan.

Úgy tudom az állatok jobban félnek tőlem, mint én tőlük, egy vad akkor támad meg, ha védi a kicsinyét. vagy sarokba szorítom, üldözöm, és nincs menekvés. De, kell attól tartanom, hogy egyszer csak megindúl felém, egy vaddisznó, szarva, őz? Mit kell ilyenkor tennem? Van esélyem ellenük?


2010. aug. 15. 08:57
 1/8 anonim ***** válasza:
vaddisznó kölykeit védve ha túl közeli találkozás lenne. (Angol tanárom is egy nagy természetjáró. minden hétvégen meg amikor csak teheti kimegy az erdőbe és találkozott vaddisznóval és kicsinyeivel és nem futottak el hanem közeledett az anyadisznó igyhát a tanár futott... de asszem egy fa mögé kell menni ..
2010. aug. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Hát arra akkor van esély, ha jól tudom, mint azt írtad is, ha kicsinyei vannak, akkor nem számít, hogy mész-e feléjük, megtámadhat, ha pont elmész mellette. Illetve szarvasoknál párzási időszakban lehet problémás, egymásnak mennek, az meg nem igazán zavarja őket, h te kettőjük között sétálsz-e éppen. Ennyi jut eszembe, amúgy nem hinném, hogy van olyan, hogy csak úgy viccből neked megy egy vadon élő állat. Veszett rókáról hallottam, hogy elmúlik a természetes félelme, odamegy közel az emberhez, mikor megsimogatnád magához tér, és ijedtében megharap, de ha sokat jársz természetben, gondolom nem fogsz nekiállni "szelíd" rókát simogatni.

A mi családunkban van egy sztori, hogy apukám nagybátyáék az erdőben sétáltak kismalac időben, és nekik ment a vaddisznó, felmásztak egy fára, de a mamamalac nem akarta őket ott hagyni, szóval ott ültek vagy estig. Nem emlékszem végül hogy jutottak le.

2010. aug. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az ember a legveszélyesebb, még akkor is ha nincsenek kölykei.



:)

2010. aug. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Őz, szarvas biztos nem támad rád, jobban fél tőled és eltűnik. Vaddisznó, ha sebesült vagy ha kicsinyei vannak vagy felpiszkálod akkor támadhat. Vagy ha kicsinyei vannak. Ha csíkos hátú malacokat látsz jobb ha lassan ,de nyugodtan hátrálsz, ha valamivel megijeszted és visít egyet jön a koca. Fára mászni lehet ellene vagy fa m9ögé bújni. A vaddisznó bár gyorsan fut nehezen tud kanyarodni, ha nyílt terepen talál be akkor ha van elég lélekjelenléted akkor mikor már majdnem odaért ugorj félre, elrobog melletted és csak nagyon ritkán fordul vissza. Ha mégis akkor le kell a földre feküdni pláne ha hímmel van dolgod az agyara nagyon veszélyes fegyver, de cska felfelé tudja használni. Földre fekve is szinte biztosan megtapos és meg is harap, de olcsóbban megúszod mintha felnyársalna.

A kóbor kutyák sokkal veszélyesebbek ők támadhatnak ok nélkül is. Ha többen vannak akkor nem sok esélyed van csak ha fára mászol ,de kitartóak akár napokig várnak a fa alatt, ha nem jön segítség leesel és akkor elkapnak.


Mobiltelefon legyen nálad az se baj ha nem csak egy hanem legalább kettő és mindig tudd hol vagy legalább annyira, h tudj segítséget kérni.

2011. jún. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Torpetipi ***** válasza:
Az oroszlán elég veszélyes
2011. jún. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 DannyZuko ***** válasza:
A borz is olyan, hogy fél tőled, de ha megijeszted vagy sarokba szorítod akár akaratodon kívül, akkor neked ugrik.
2011. jún. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A borz mondjuk nem veszélyes akkor se ha támad sőt miután találkoztál vele nemhogy állat, ember se fog hozzád 100 méternél közelebb kerülni. :)))) A borz ugyebár úgy védekezik, h büdösít.
2011. jún. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__vadallatok__1941471-m.. ez az én kérdésem, engem és a kutyámat fenyeget a medve?
2011. jún. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!