Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Ha a vadászokra azért van...

Ha a vadászokra azért van szükség, mert nincs ragadozó ami gyérítse az állományt, akkor miért lövik ki a ragadozó állatokat?

Figyelt kérdés

Nem teljesen értem.

Sokszor azt mondják, hogy fontos a vadászat/vadgazdálkodás, hogy ne szaporodjanak túl pl. az őzek vagy nyulak természetes ragadozó nélkül. Ez logikus.

De máskor meg azt mondják, hogy tűzzel-vassal kell irtani az aranysakált, rókát, borzot mert ragadozó, és gyéríti az állományt (aranysakál állítólag megöli az őzet, róka és borz a nyulat, stb.) ezáltal kártékony. Ez is logikus.

De a kettő kizárja egymást, legalábbis nem értem hogy ez hogy működik. Azért kell kilőni az őzet, mert túl sok lenne belőle, de akkor miért lövik ki a sakált, ami miatt kevesebb őz lenne?? Vagy ha baj hogy a nyúl elszaporodna, akkor miért kell kilőni a rókát ami gyérítené? Most akkor túl sok az őz, nyúl, vagy túl kevés?


2021. febr. 24. 15:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
13%
Mert akkor a vadászok kevesebbet lőnek le,kevesebb pénz jut az erdő karbantartására.
2021. febr. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%
Na várjál...azt azért megnézném hogy melyik aranysakál kap el és öl meg egy őzet. Közel sem egy kategória, maximum csapatban tudnák elkapni, de az meg nagyon ritka, inkább kisebb rágcsálókra vadásznak, mellesleg hosszútávon nem tudnak üldözni.
2021. febr. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
24%
Pénz beszél, kutya ugat. Na de mit mond a róka?
2021. febr. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
92%
Azért mert őzet, szarvast, vaddisznót sakál, róka nemigen fog leteríteni.
2021. febr. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
92%
Mert nem egyenlő számban és gyakorisággal szaporodnak, tehát máshogy bővül az állomány. Ezt a szakemberek kiszámolták és ennek megfelelő mennyiségű állatot kell a vadászoknak kilőni az állomány egészséges szinten tartásához.
2021. febr. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
0%
A legtöbb vadász azért lövi ki az állatokat (pl:Tigris) hogy megkapja szőrét (legalábbis a legtöbb ilyen ért) Meg ők se szaporodhatnak túl.Ellemben valahol az őzeket fácánokat nyulakat stb. Megeszik és hogy tudjanak ilyen húsokat szerezni ezért le kell lőniük hogy ne egyék meg ezeket az állatokat.Meg valahol meg is eszik őket.(Kínaiak 1000% biztos) Én csak ennyit tudok de próbálj majd még rákeresni az interneten.
2021. febr. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
2021. febr. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

#2

Ezen én is meglepődtem, nemrég valamelyik állatvédő szervezetet hívták ki egy lyukba esett "kutyához", a mentéskor derült ki hogy aranysakál. Kimentették, elengedték, az alatt írták rengetegen hogy az aranysakál pusztítja az őzeket ezért kártékony.

2021. febr. 24. 15:53
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
A két populáció létszáma folyamatosan változik. Alapból ez egy önfenntartó rendszer lenne, de már elég rég felborult, és nagy ragadozók nélkül nem működőképes. Ha pl túl sok lenne az őz, elszaporodnának a farkasok, és fogynának az őzek. Majd mikor már túl kevesen vannak a farkasok éheznének, és az ő létszámuk fogyna, és az őzek újra szaporodhatnának. Ezért a vadászoknak minden fajra hatással kell lenniük, hiszen minden hatással van egymásra, és az egész rendszerben egy hullámzás figyelhető meg, amiben a ragadozók mindig kicsit késésben vannak a növényevőkhöz képest. Nem vagyok vadász(a magyarországi vadgazdálkodásról sem tudok túl sokat), csak sokat tanultam ökológiát, és szerintem ez van mögötte. Remélem nem vezetlek félre.
2021. febr. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
75%
6 válaszoló:És egyetértek az 5 válaszolóval mert bizony igaza van
2021. febr. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!