Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Fürjek életben maradnak a...

Fürjek életben maradnak a szabadban?

Figyelt kérdés

A vadásztársaságban mondták h engedtek ki 100 fürjet. Megkérdeztem h milyenek voltak de nem tudtak megmondani.

Azt mondták csak h barna volt.

Vannak kakasok és tyúkok is.

De szerintem japánok voltak.

Akkor mindenki hordta haza a fürjtojást amíg 1 helyre tojtak de most szétszéledtek.

De ezek életben maradnának 1általán? És ha igen kiköltenék a tojásokat?

Mert a japánok nem szoktak kotlani.



2021. aug. 24. 11:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Nem egészen értem a kérdést, a fürj vadmadár, amit tartanak háznál is. Szedd össze magad.
2021. aug. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Hogyne maradna:D
2021. aug. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

De kotlana? mert nagyon ritkán kotlanak meg.


Meg az hozzá van szokva h etetik és nehezen találna magának kaját mert az enyéim is alig eszik a füvet meg mindenféle zöldeket azt se nagyon akárják legelni se csak ha összetépkedem nekik apróra és azt is csak ha nagyon éhesek.

És a ragadozók elől se nagyon menekülnek mert úgy túl vannak tenyésztve h alig tudnak repülni(ez nem vonatkozik mindegyikre).

Nincs bennük sok túlélési ösztön.:(

:)

2021. aug. 24. 12:51
 4/16 anonim ***** válasza:
A fürj valóban vadmadár. Mint pl. a fácán. Azt is van, aki háznál tartja. Attól, hogy madár, még nem h*lye. Ha a természetben talál magának élelmet, márpedig ott talál, megfogja enni. május-júliusban fészkel. Miért ne költenék ki a tojásokat? Eléggé elmaradottak az ornitológiai ismereteid. Pl. Milyen ragadozóra gondolsz? Háznál kutya, macska gondolom. Viszont a dúvadakat vadásszák, ezért nincs sok belőlük. Egyébként a fürj elrejtőzik a ragadozók elől, nem nagyon repül.
2021. aug. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

De nem elmaradottabbak a te fürjes tudásodnál :)

Életben szentem is megmaradna a nagyrészük egyébként azt egy másik ember vetette fel h nem ezt neki akartam bizonyítani

De a kotlást én mondtam a japán gazdasági fürj akkor h pontosabban mondjam (mert a japán fürjet valaki összefoglalásnak értelmezi mert sokáig főleg csak ez a háziasított fajta volt és nagy szerepe volt a többi fajta kitenyésztésében és ez volt és most is ez a leggyakoribb fajta) nagyon ritkán kotlik meg mivel amíg kotlik nem tojik új tojásokat úgyhogy kinevelték belőlü ezt írja a szakirodalom és ez a tapasztalatom és a fürjes barátaim tapasztalata is.

Égész évben tojik megfeleő tartással 300 fölött

De még szerényebb tartással is könnyen meglehet az évi 200

És a fészekrakással sem eksztrán foglalkozik, még annyira se mint a tojótyúkjaim (isabrawn).

2021. aug. 24. 14:10
 6/16 A kérdező kommentje:
A dúvdakat meg felénk lesz...rják, abból "nincs hús" mert a legtöbb vadász itt így gondolkodik és csak az állattartók akik tudják h megéri lőni őket
2021. aug. 24. 14:15
 7/16 A kérdező kommentje:

És mielőtt írnátok hogy kérdeztem és nem fogadom el a választ akkor minek

Üzenek hogy ha csak aszt írnátok h megkotlik vagy nemkotlik vagy ezmellé igaz alátámasztásokat és nem ilyen nem hozzáértőeket amire csak következtettek akkor elfogadnám

:)

2021. aug. 24. 14:20
 8/16 A kérdező kommentje:

De ne higgyétek, hogy bunkó vagyok légyszi

Nem rosszbol írom

:)

2021. aug. 24. 14:22
 9/16 anonim ***** válasza:
Köszönjük szépen a dúvadakról írtakat. Én és a vadász kollégák is.
2021. aug. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Nem mondtam hogy mindenki azt mondtam hogy itt nálunk a legtöbb ember

:)

2021. aug. 24. 14:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!