Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A medvék valóban félnek a...

A medvék valóban félnek a macskától?

Figyelt kérdés

Az ilyen felvételekre gondolok:

[link]

[link]

[link]


Logikailag nehezen érthetőnek tűnik, hogy a medve nyilván tisztában van a méretbeli különbséggel és, hogy a macskát nagyjából egészben lenyelné, de mégis meghátrál a bátor fellépéstől. A barna és a fekete medvék is egyértelműen feltűnően óvatosak és félénkek a macskákkal szemben.


Vajon a macska lenne a medve számára az ami az embernek a pók és a darázs ? Mert hát nyilván megsebezheti a cica a medvét, de nem sokkal jobban mint mondjuk egy közönséges(nm erős méreggel rendelkező) pók az embert.


Lehetséges, hogy a házimacskát valamely nagymacska kölykének hiszi, és valójában az anyaállatot sejti a közelben azért fél ?



2021. nov. 16. 11:08
 1/8 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem ahhoz van köze, hogy a medvék a kutyaalkatúak rendjébe tartoznak és úgy értelmezik a testbeszédet ahogy például a kutyafélék. Ez persze Bro science, magamból szoptam ki, egyáltalán nem biztos hogy így van :)


De az tudományos tény, hogy a kutyák és macskák azért nem jönnek ki egymással, mert egymás testbeszédét teljesen máshogy értelmezik (ha csak nem együtt nevelkedtek vagy a személyiségük nem olyan).

Tehát amíg a macska csak bámulja a kutyát, addig e cselekedetet a kutya fenyegetésnek vélheti. Pár alkalom után pedig össze is kötötte a fejében, hogy a macska rossz.

2021. nov. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kergetett már kakas? Az is pici hozzád képest, mégis olyan volt, mintha az életemért futottam volna :D


A vadon élő állat óvatos, pláne ha valami határozottan lép fel ellene. Ennek a harcnak nincs tétje (pl. terület, párzás joga) így nem igazán éri meg neki.


Plusz azért meglepődik, ha valami felé rohan, mert a saját biztonsága az első.

2021. nov. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
2! Engem 2 liba kergetett meg. :D az volt életem egyik legrosszabb élménye.
2021. nov. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
#3 engem hattyú
2021. nov. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#2 vagyok, arról a terrorról ne is beszéljünk, amikor kicsi koromban egy csapat hattyú körbeállt :D


Szerencsére nem akartak semmit, de az csúnya lett volna :D

2021. nov. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Sosem felejtem el, amikor futott velem szemben a keskeny úton egy szürkemarha. Simán félreálltam és elszaladt mellettem. De amikor szembefutott velem a kakas vagy a liba...na akkor rohantam mint állat. Azoktól nagyon féltem és a marhákkal ellentétben, azok bántani is akartak. :D
2021. nov. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A vadon élő állatok a testi kontaktus általi tapasztalást általában elkerülik, ha egy teljesen idegen dologgal találja szembe magát - valszeg nem sok házicicushoz volt szerencséje - és hipotéziseik alapján inkább kitérnek, visszahúzódnak vagy elmenekülnek.


A házicicus viszont eleve egy vadászó ragadozó ösztönnel megáldott lény, akik eleve óvatlanabbak is, mert túl sok veszély nem leselkedik rájuk a kutyán kívül.

2021. nov. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor is elszaladna ha egy kisebb testű kutya rontana rá vicsorogva, ugatva. A medve alapvetően elég félénk, békés állat (annak ellenére, hogy időnként vadászik is). S ahogy fent is írták, ha nem teljesen biztos az erőfölényében (prédának nézve az adott állatot) vagy nincs sarokba szorítva, akkor inkább elmenekül. Nem kockáztat semelyik vadon élő állat hogy feleslegesen megsérüljön egy rárontó nemtudjamitől.
2021. nov. 20. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!