Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A vaddisznók ebben az időszakb...

A vaddisznók ebben az időszakban hogyan viselkednek ha embert látnak?

Figyelt kérdés
Szeretek erdőben sétálni, kocogni. Ilyenkor úgy tudom a kocák agresszívabbak és csoportosulnak a táplálék keresésekor. Tartok egy ilyen találkozástól. Mikor ajánlott kimozdulni hogy elkerüljem?

2021. dec. 13. 20:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Nem időhöz kötött, mivel vadon élő így bármikor össze futhat vele az ember.
2021. dec. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%
Igazából ha nincs közelben a nöstény vagy a kicsik akkor nem para. Esetleg megkerget,hogy tudd mi merre hány méter. De megeni nem fog. Ha meglatod és szép lassan elhátrálsz akkor békén hagy.
2021. dec. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De valamelyik napszakban biztosan aktívabbak, és ilyenkor nem biztos hogy túl barátságosak lennének.
2021. dec. 13. 20:09
 4/11 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló megelőzött,

így valamennyire megnyugtató.

2021. dec. 13. 20:12
 5/11 Thunderfairy ***** válasza:
Általában ezek a vadállatok elkerülik az embert. Amikor túra alkalmával voltan Szerbiában akkor is az erdőkbe sétálgattunk úgy hogy élnek ott medvék. Az első napon a medve volt a téma de látni nem láttunk medvét. Valószinüleg elkerűlt minket. Medve lábnyomot azt páran láttak. Általában véve elkerűli az embert egy ilyen vadon élő állat.
2021. dec. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nappal nem aktivak, konkretan az erdo mellett lakom, kutyaval gyakran jarunk setalni is a kozeli erdobe, de nem talalkoztam meg vaddisznoval, pedig vannak, sotetedes utan hallani a hangjukat, fokent nyaron nyitott ablaknal, de a labnyomok es turasok is arulkodoak. Az oz, szarvas, nyul gyakori nappal is.

Eletemben egyszer talalkoztam egy kocaval es 2 malaccal a Duna mellett meg a szulovarosomban, szerencsere en elobb vettem eszre oket, mint ok engem, igy nyugodtan, halkan elsetaltam az ellenkezo iranyba. Jobb a bekesseg.

2021. dec. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A vaddisznó sötétedéskor aktivabb.

A medve pedig kilóméterekről megérzi ha ott vagy,de 2-3 nap fürdés nélkül csodákra azaz medvére

képes(állapotba hoz) ezt egy vadász vezető mondta ő vezeti a vadászt vadra.

2021. dec. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Most van a vaddisznók búgási (párzási) ideje. Ilyenkor inkább a kanok jelentenek veszélyt, ugyanis egy esetleges találkozásnál az embert is vetélytársnak tekintik a kocákért. Nem segít a helyzeten, hogy a téli szörzet sokkal vastagabb, ami még masszívabbá teszi az állatot, továbbá a már említett párzási harcok közben a kanok oldalára tapadt sár megkeményedik, ezt pajzsnak nevezzük. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem tudod legyőzni, ne próbáld meg. A legjobb elkerülni különböző a nyomokat figyelembe véve. (jellegzetes lábnyom, hullaték, stb.) A vadak általában alkonyatkor, éjszaka és hajnalban aktívak. Ez főleg télen nem azt jelenti, hogy napközben nem találkozhatsz velük. Egy esetleges találkozásnál érdemes (ha a sertevad még nem vett észre) minnél csendesebben elkerülni. Hamár megindul feléd, keress egy vastagabb fát és az utolsó pillanatban ugorj mögé. A kanok nem tudnak kis ívben fordulni, nem valószínű, hogy visszafordul. https://www.youtube.com/watch?v=jmjsOsvC-nw A kedves média rendkívül vérszomjas vadállatoknak állítja be a vaddisznókat, viszont egyáltalán nem azok. Kevés az esély még a találkozásra is, mert rendkívül jó szaglásuk van. A kocák februártól májusig ellenek. Ilyenokor kell a malacát védő kocától tartani.
2021. dec. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én egyszer találkoztam egy vaddisznóval (nyitott kert az erdőig), elsőnek a 2 kicsinyét láttam meg, ezután beindultam befelé mert gondoltam mindjárt itt a mami...a kert másik felébe szembe nézett velem.

Nem tudom mit csinált volna ha ott maradok, egy pillanatra rá néztem és mentem is be a kerítésen ahogy csak tudtam.

10 éves voltam...mai napig azért a "szemezés" eszembe jut.

2021. dec. 14. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A vadállatok messze elkerülik az embert. Akkor érdemes körültekintőbbnek lenni, amikor malacokkal van. Akkor is csak akkor támad, ha már nagyon muszáj és nincs más lehetősége. Sokszor találkoztam olyan anyakocával akivel malacok voltak, kikerültek messzire.


A lényeg az, hogy amikor mész akkor csapj zajt és a közeledbe sem fognak menni.

2021. dec. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!