Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Itthon meddig lehetett találko...

Itthon meddig lehetett találkozni olyannal hogy besétált valaki mélyen az erdőbe, és láthatott élőben barna medvét?

Figyelt kérdés
és abból mennyi igaz hogyha medvebocsokat talált akkor életveszélyben volt? (közelben lévő anyjuk miatt)
2021. dec. 14. 21:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az 1900-as évek elejéig, aztán sokáig nem, mostanában megint. És igen, védi a bocsát.
2021. dec. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk most is volt ilyen. Bocsos medvét láttak, úgyhogy egész nyáron nem is mertem erdőbe menni. Akkora vagyok, mint egy disznó, engem enne meg először.
2021. dec. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Thunderfairy ***** válasza:
100%
Nehéz nagyon ilyen állatot meglátni mert elkerűli az embert. Egyszer voltam Szerbiába egy túrista csoportal. Ott ki is volt táblán figyelmeztetésnek hogy ezekben az erdőkbe élnek medvék. Páran lábnyomot találtak is de magát az állatot igazolhatóan egyikűnk se látta. Az első napos erdei sétán a medve is volt az egyik fő téma. A többi napon csak simán túrázgatunk már.
2021. dec. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
88%
2-es: Erdélyben laksz, vagy a Felvidéken? Mert ott jellemzőek a bocsos medvék!
2021. dec. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha zajt csapsz nem találkozol medvével (hacsak nincs direkt az emberhez szoktatva, vagy nem "szemtelenedett" be a városba). A medve ösztönszerűen menekül az ember elől (mint minden szárazföldi állat). Fütyöréssz, beszélgess, csinálj zajt és messze elkerül a medve a bocsaival együtt. Ha mégis beüt a crack... óvatosan hátrálj, ne fordíts hátat, ne szaladj (utolér), ne menekülj fára (jobban mászik mint te és ha ledob a fáról még törik is valamid), ha már megtámadott védd a fejed, tettesd magad halottnak és utána elmegy (nem megenni akar, csak veszélyben érzi magát ezért támad rád).
2021. dec. 15. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!