Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A vaddisznó mekkora eséllyel...

A vaddisznó mekkora eséllyel támad az emberre?

Figyelt kérdés

Régebben voltam Balatonon egy munkán, de csak hétig voltam ott. Tudtam, hogy vannak azon a környéken vaddisznók is, így mikor atsétáltam a szomszéd faluba a bolt miatt, azért iparkodtam, nehogy találkozzak eggyel, bár gondolom arra kevés az esély, hogy a gyalogútra kijön.


De mi lett volna, ha szembejön velem egy vaddisznó, biztosan megtámadott volna?


2022. szept. 10. 21:19
1 2
 1/11 anonim válasza:
83%
Fuss ellenkező irányba.
2022. szept. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Elég kicsi az esélye, ő is tart tőled. Koca kicsinyekkel veszélyesebb.
2022. szept. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Psycho ***** válasza:
74%
50%
2022. szept. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Malacos koca támadhat, de az sem feltétlenül fog. Egyszer a férjem találkozott velük a házunk kapujában, de szépen elmentek, nem támadták meg.
2022. szept. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

CSak akkor támad, ha nem tud elmenekülni, ezért nem jó ötlet hangtalanul lopakodni, mert késön vesz észre. Persze nem kell zajt csapni, ha normális módon mégy, azt meghallják.

Én legalább 40 éve mászkálok a természetben, olyan helyeken is, ahol élnek vaddisznók. Ez idö alatt kétszer láttam öket, de mindkét esetben egyszerüen elmentek az ellenkezö irányba.

2022. szept. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően nem akarnak balhét. A koca támadhat ha veszélyben érzi a kicsinyeit, de nagyobb eséllyel sétálnak el. Nekik is jobb úgy.
2022. szept. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Rosszlovas ***** válasza:
100%

Rengeteg vaddisznó van Magyarországon, túl vannak szaporodva, városokba is bemennek...

S mégis, hány olyan megbízható hír van, hogy a vaddisznó emberre támadt?

Gyakorlatilag 0 az esélye, főleg, ha nem viselkedsz teljesen hülyén. Én többször találkoztam erdőn malacos kocával is, nem akartam megfogni a csíkosokat, nem indultam feléjük, ők meg nyugodtan távoztak...

2022. szept. 11. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2022. szept. 13. 11:20
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Jobban fél az embertől mint te tőle. Akkor támad ha

a) sebesült, sérült állat (vadászaton meglőtték, elég nagy szívás ilyenkor kutya nélkül utána menni, de muszáj nem hagyhatod szenvedni az állatot);

b) megzavarod, sarokba szorítod és a menekülési útjában állsz;

c) a koca és a kicsinyei közé állsz.

A vaddisznó nem azért támad hogy megöljön (kivéve a sérült, sebesült állat ami teljesen be van gőzölve) hanem hogy "eltakarítson" a menekülési útvonaláról. Fel az első fára és ne felejtsd el felhúzni a bokád mert szilánkosra töri. Ha fa nincs akkor elég ha elállsz az útjából és eliszkol. Egyébként piszok jó a hallása, szaglása (cserébe kicsit vaksi) ha nem pumaként lopakodsz akkor meg fog hallani és elmenekül előled.

2022. szept. 17. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem olvasnak a vaddisznók statisztikákat, és GyK-t sem.
2022. szept. 24. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!