Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A csimpánzok gonoszok?

A csimpánzok gonoszok?

Figyelt kérdés
Hallottam egy történetet egy Carles Nash nevű nőről akit megtámadott egy csimpánz és úgy tudom hogy csak ok nélkül.

2023. jan. 25. 12:22
1 2 3
 21/27 anonim válasza:
78%
Ebben az esetben nem volt gonosz,de én valahol azt olvastam,hogy a csimpánz az egyetlen élőleny az emberen kívül,aki képes élvezetből bántalmazni más élőlényeket. Nemtudom mennyi a valóságtartalma,de lehet benne igazság,nyilván egy kevésbé intelligens,csak ösztönvezérelt állat nem képes erre,ez a fejlettség árnyoldala.
2023. jan. 30. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem nem ez az egyetlen, más állatok is ölnek élvezetből. Pl szerintem a macska is, nem mindig eszi meg, amit megöl. De még ezt sem tartanám gonoszságnak, az állatok számára ezek a fogalmak nem léteznek. Lehet, hogy csak a vadász képességeit akarja karban tartani, vagy tanítja a kicsinyeit, azért is öl. Vagy pl a varjak merő élvezetből támadnak néha emberrel, tetszik nekik, hogy megijesztik őket. De szerintem ez meg egyfajta játék nekik.
2023. jan. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
78%

#21 #22


A macska azért gyilkol, mert baromira nincs jobb dolga. Még többet is vadászik, mint a létfenntartásához szükséges lenne, pedig sokszor még eteti is a gazdája. Ráadásul játszik a zsákmánnyal, a félholt egeret mindig engedi menekülni, aztán megint utána kap, és ezt hosszabban csinálja, ha van közönsége hozzá. Ezzel meg is dőlt az, hogy csak a csimpánz képes élvezetből bántalmazni.

A babalopás, érzelmi és fizikai terror, kannibalizmus stb. sem csimpánz unikum, rengeteg majomfaj csinálja. Ettől nem lesz gonosz, szimplán ez a számukra hatékony közösségi dinamika. A bonobók meg szexuális úton dominálnak, kötnek szövetségeket stb. de a mozgatórugója ugyanaz a történetnek.

2023. jan. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
31%

#4: "a három leggyakoribb szociális tevékenység a szarral zsonglőrködés, a kúrás és a dühroham"

Ez embernél is előfordulhat :)

2023. jan. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
48%
#24-es - meg ennél még cifrábbak is :D
2023. jan. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
31%

24.


Na igen, nekem is beugrott egy jellegzetes idill...


[link]

2023. jan. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
53%
Jelenlegi tudásunk szerint az atommag hasad ok nélkül, az ősrobbanás okát sem tudjuk, azt se tudjuk, kellett e neki ok vagy sem. De egy állat soha nem támad ok nélkül, az embereknél sincs semmi ok nélkül, bizonyos esetekben például az az ok, hogy szemét az adott illető.
2023. febr. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!