Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Hogyan kell cserkelni?

Hogyan kell cserkelni?

Figyelt kérdés

Természetfotókat szeretnék készíteni. Az gép,objektivek és állvány pipa, viszont ötletem sincs,hogyan kezdjem el becserkészni a vadakat úgy, hogy ne szaladjanak el.

Van jó sok erdős rész ott, ahol lakom. Kicsit alrébb patak is van,ahova lejárnak inni a vadak, viszont nem tudom hol kéne elkezdeni. Talán kiüljek egy vadászlesbe?(abból is rengteg van) A patak menti nádas-füves rész elég ritka és ha az erdő felőli oldalára ülnék, akkor ott látnak meg, ha a szántóföld felőli oldalára, akkor meg ott. Tanácstalan vagyok. Csak üljek le egyhelyben és várjak? Dehát ha odamegyek a tisztás széléhez és leülök, azt is meglátják, hogy odamegyek és ők nem fognak odajönni. Azt tudom,hogy napnyugtakor és napkeltekor a legaktívabbak… eddig még csak két napnyugtakor mentem ki. Láttam nagyon nagyon messziről egy szarvastehenet, de amint kiszúrt felszívódott.



2023. márc. 24. 09:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A vadaszles lenne a legjobb megoldas, mivel nem csupan arra kell vigyaznod, hogy ne lassanak es ne halljanak meg, hanem arra is, hogy a szel ne feloled fujjod felejuk. Ezt neha eleg nehez megallapitani, es valtozhat is a szel iranya, a magaslesnek viszont az az elonye, hogy nemcsak a latoterukbol kerulsz ki, hanem a szagodat is magasabban viszi el a szel, mint ahol az allatok mozognak. A magaslesen arra kell nagyon vigyazni, hogy ne uss zajt es ne mozogj. Jobb, ha korabban mesz ki, nem napnyugtakor, hogy akkor mar a helyeden legyel, amikor elojonnek legelni.
2023. márc. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Vadászles jó ötlet, illetve lehet venni ilyen kis terepszínű sátrakat is, ahova be tudsz ülni, és elég jól elrejt.
2023. márc. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Igen, a terepmintas sator nekem is eszembe jutott.
2023. márc. 24. 13:08

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!