Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Milyen vadriasztót ajánlotok...

Jozsoo kérdése:

Milyen vadriasztót ajánlotok ami tényleg hatásos? Ismerőseim azt mondják, hogy többfélét próbáltak már de egyik sem volt hatásos. Akinek bevált valamilyen arra lennék kiváncsi.

Figyelt kérdés

A kert és környéke lenne a védendő terület. Ha áram kell hozzá megoldható.

Az a lényeg, hogy hatásos legyen. Az őzek, szarvasok lerágnak mindent ameddig a nyakuk beér, a vaddisznók meg széttúrnak mindent, a kerítést is tönkreteszik.

Találtam hasonló kérdést itt is de az még 2017-es. Gondolom azóta már esetleg jobbak is vannak.


2023. ápr. 6. 14:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Probaltatok kutyat odavinni hogy jelolje korbe, vedje a teruletet?
2023. ápr. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A szomszédaimnak vannak kutyák. Nem zavartatják magukat a kutyák miatt.
2023. ápr. 6. 15:02
 3/7 anonim ***** válasza:
36%
Az 1-es kutyára és nem ölebre kérdezett szerintem!
2023. ápr. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hagyjuk a kutyákat! Valami hatékony kütyü kell.

Amúgy az egyik puli, a másik valami nagytestű, nem tudom a fajtáját.

2023. ápr. 6. 16:05
 5/7 anonim ***** válasza:
Állítólag ha az alomszék tartalmát a vetemény köré teszed folyamatosan, akkor békénhagyják.
2023. ápr. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A gázrobbanócsöveset
2023. ápr. 14. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kutya? :) Itt élnek velem az őzek, szarvasok a ragadozókkal, pl sakál... majd pont letojják. :) Az embertől se félnek, esetleg ha lengetem a karom, és ugrálok, akkor nagy lustán odébb áll az őzike, de azt mondják, ha olyan a kedve, nekironthat az embernek.


Legalább másfél méteres kerítés, vagy kifeszített drótok kellenek, de inkább két méter magasan. Hozzám már ugrott be egyszer szarvas, bár az alig másfél méteres kerítés szakaszt célozta meg.


Errefelé valamiféle gázpisztollyal védekeznek, de nem tudom pontosan, mit alkalmaznak. Puffogtatnak, az is lehet, hogy randomizált, olyan negyedóránként szól párszor.

2023. ápr. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!