Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Miért nincs egyik hazai...

Miért nincs egyik hazai állatkertben sem jávorszarvas? Ilyen nehéz a tartása?

Figyelt kérdés
Voltunk a Fővárosiban, a Nyíregyháziban, a Miskolciban és a Budakeszi Vadasparkban, de egyikben sincs
2023. máj. 23. 11:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Van.

[link]

2023. máj. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
nem lehet olyan nehez...itt becsben van egyszeru kis haziko es kinti helyuk van
2023. máj. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szarvason a Körösvölgyi Állatparkban van. De egyébként tényleg elég nehéz a tartásuk elvileg
2023. máj. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
2es vagyok. hulyeseget irtam :) renszarvas van itt. bocsi.
2023. máj. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk mert a jávorszarvas az Kanadában őshonos, nem pedig Európában :)
2023. máj. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyíregyházán volt. Nem tudom,most van-e. Érdeklődd meg!

Ott gímszarvas, dámszarvas, rénszarvas és jávorszarvas is van (jávor volt még pár éve 1)

2023. máj. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A jávorszarvas Európában is őshonos, főként Észak-Európában. Pl Svédországban sok van belőlük. Magyarországon is előfordulnak néha kóborló példányok... :D


Többieknek nagyon szépen köszönöm, nem is hallottam még erről az állatparkról.

2023. máj. 23. 13:19
 8/9 harebell ***** válasza:
100%
Nyíregyházán láttam én is jávorszarvast, bár mikor legutóbb voltam, nem rémlik, talán már nincs nekik, vagy csak épp elbújt :D
2023. máj. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

#6 #8 Nyíregyházán sajnos már nincs jávorszarvas, sajnos egy betegség elvitte az összeset :( Amúgy nagyon régen még a Budakeszi vadasparkban is volt. Jelenleg szarvason, a Körösvölgyi állatparkban tartanak egy bikát meg egy tehenet.


Meg amúgy Magyarországon tényleg nehéz a tartása: egyrészt az itteni éghajlatot (főleg a nyarat) ugyan elviseli, de annyira nem szereti. Másrészt a speciális étrendje miatt sem olyan könnyű tartani mint más szarvasfajokat.


#5 A jávorszarvas annyira nem csak Kanadában őshonos, hogy Szlovákiában is él vadon néhány példány. Sőt a középkorban még Magyarországon előfordult (a Bakonyban elvileg még a XVII. században is volt).

2023. jún. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!