Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Ütöttél már el vadállatot...

Ütöttél már el vadállatot kocsival? Hogy dolgoztad fel?

Figyelt kérdés
Ez volt a legnagyobb félelmem mióta vezetek. 50-nel mentem egy kivilágított faluban és kiugrott elém egy borz, de annyira egy pillanat alatt történt az egész, hogy még odaig se jutottam el, hogy fékezzek, egyből elütöttem. Kiszálltam és még élt, miközben próbáltam utánajárni, hogy kit tudok ilyenkor hívni vagy mit tudok tenni már elpusztult. Borzalmas volt nézni, ahogy szenved és hogy nem tudok tenni semmit. Kb 10 percig haldokolt még szegény, neki ez rengeteg idő volt… 3 napja történt, de nem tudom kiverni a fejemből ezt a képet. Mindenki azzal nyugtat hogy barkivel megesik aki vezet. Na en is ezt erzem hogy elkerulhetetlen volt, ezért azota kocsiba se ultem, nem szeretnek tobbet ilyet tenni meg atelni veletlenul se.
2023. aug. 21. 21:50
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Hát, egy ismerősöm pl. kolbásznak dolgozta fel. Én nem tudnám ilyen lazán venni, eléggé megviselne. De azért a szarvaskolbász finom volt, én is kaptam belőle.
2023. aug. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"Csak" valami ragadozo madarat, felrepult az arokbol, szerencsetlensegere pont a szelvedomre, ott koppant egyet majd felfele csuszott es ismet az arokban talalta magat, nappal tortent, folyamatos forgalom volt fouton, ezert nem mertem megallni. Remelem nem pusztult el. 10 éve vezetek, voltak necces helyzetek, de ezt nem tudtam elkerulni. Mivel nem lattam meghalni, igy remelem a legjobbakat, hogy kapott egy enyhe agyrazkodast es ment tovabb a dolgara. Meglepoen sokat kibirnak ezek a madarak, egyszer kozvetlenul elottunk egy terepjaro elutott egy karvaly szeru madarat, ott vergodott az uton, nem jott utanunk senki, akkor megalltam, parom le akarta huzni az utrol, erre a madar felallt, tamadni akart, majd elrepult 2 percen belul.

Vadallatokkal sajnos szamolni kell, de szerintem sokkal rosszabb es nehezebb feldolgozni, ha haziallatot üt el az ember, akit mondjuk varnanak haza vagy keresik.

2023. aug. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nehezen dolgoztam fel, hogy a kocsi totálkáros, én agyrázkódást kaptam, nem is emlékeztem az egészre, a képemet plasztikai sebész foltozta össze elviselhetőre.
2023. aug. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, először én se voltam biztos benne, hogy róka volt, és féltem, hogy kutya, az tényleg rosszabbul érintett volna. De ennek a borznak se ért kevesebbet az élete csak azért, mert nem várják haza emberek. Neki ugyanolyan szörnyü volt, mint egy kutyának lett volna. Persze örülök, hogy nekem nem lett bajom, a kocsit már csak itthon néztem meg, ott nem érdekelt, de az is rendben van, de ettől még nem jobb az, ami megtörtént.

2023. aug. 21. 23:21
 5/9 A kérdező kommentje:
Hogy borz volt* azt hittem kutya vagy róka.
2023. aug. 21. 23:21
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Eddig csak egy patkányt pedig elég sok Close call-om volt már...

Kutya, macska, róka, mókus, őz, bagoly, sün.

De szerencsére vagy sikerült kikerülni vagy megállni.

2023. aug. 22. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetekre kellene, hogy legyen valami a kocsiba, hogy fejbe lehessen ütni. Nem nézném ahogy 10 percig még küzd, sokkal humánusabb segíteni rajta.
2023. aug. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A sofőr nem tehet semmit. Az önkormányzat kérhetne rá forrást a kormánytól, hogy növeljék az út menti területet, így sokkal korábban észre lehet venni az állatot. Németországba megcsinálták, viszont idehaza inkább több száz milliárdot elköltenek rohadásra ítélt sportlétesítményekre.
2023. aug. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sajnos felénk még csak tábla sincs, pedig falu, és jönnek-mennek az őzek, szarvasok, napi szinten átkelnek az úton, olykor nappal is, ahogy mókusok, nyestek, borzok és sakálok is bemászkálnak házakhoz.


Egyesek meg krosszpályának nézik az utat errefelé...


Békák, egérfélék és gyíkok is vannak nyáron a telkemen és nyilván a természetben, az út túloldalán.

A vakondok meg olykor feltúrják az út menti sávot.

2023. szept. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!