Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Cápa vagy krokodil?

Cápa vagy krokodil?

Figyelt kérdés
Melyiktől félnétek jobban?

2023. aug. 31. 22:52
A kérdező szavazást indított:
Cápa
Krokodil
31 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
A cápa csak a vízben b@sz meg.
2023. aug. 31. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%
Volt ilyen kérdés!
2023. aug. 31. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
20%

Igen, de a krokit legtöbbször látod...

De a cápa baszki, a tengerben úszkálva is alulról támad :D


Voltam Floridában... egy aligátort kb 3 méterre is meg mertem közelíteni a szabadban... Csak egy baszott nagy gyík... simán úgy éreztem el tudok szaladni.


De ha tengerben a cápa megtámad... akkor bachatod...

2023. aug. 31. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%

#3


- Ausztráliában a tengerből is támadhat, édes vízből elég gyakran.


- 3 méterről ha nagyon akarna, símán utólér.


Afrikában gyakran hallottam halálos krokodil támadásról, cápatámadásról a világ más területein is nagyon ritkán.


Indiai óceánban gyakran úszkáltam sokad magammal olyan helyeken, ahol fehér cápát jelzett a térkép. Egy esetben hallottam arról, hogy eltűnt valaki. (Pelabuhan Ratu-ban)

-Nem volt egyértelmű, mert arrafelé még jó úszóknak is veszélyes áramlat van.

2023. szept. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
86%
#3 A krokodilok azért elég gyorsak tudnak lenni, fajtától függően. Google a bordás krokodil sebességét min 24 km/h-ra ítélte meg (ez volt a leglassabb amit beadott). Ezt a sebességet sokan biciklivel se érik el... (Mármint akik nem edzenek, hanem csak néha tekernek egyet)
2023. szept. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%

Nekem helyfüggő.

Mindig attól félnék jobban, amelyikre több az esély.

Cápából pl. csak azoktól félek, amiknek volt már regisztrált halálos támadása (legalábbis krokodillal szemben, amúgy az ujjam sem szívesen rágatnám le 🙂)

Dajkacápák között már úsztam, nagyon élveztem, kicsit sem volt félelmetes, inkább érdekes, pedig nem kicsik azok sem annyira.

Úszni vuszont nem szoktam alapesetben nagyon bemenni a nyílt vízbe, a sekélyebb, tiszta vízben pedig, ha lenne is emberevő, merem remélni, hogy észrevenném időben.

A bordás krokit viszont hiába látom, ha támad, valószínűleg az már csak arra lenne jó, hogy van időm felfogni, hogy mitől halok meg másodperceken belül 🙃

Meg olyanra már volt példa, hogy a támadó cápát sikerült "jobb belátásra bírni", pl. egy jól irányzott ütéssel. A krokodilnál ilyesmi nem igazán jön szóba...

Tehát ha mindenképp rangsorolni kell, és csak olyan eseteket/helyeket veszünk figyelembe, ahol nagyobb eséllyel jelen van bármiféle krokodil és cápa is, akkor a sorrendem: 1. bordás krokodil 2. minden cápa (legalábbis az 5 emberre támadóbb) 3. többi krokodil

2023. szept. 1. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%
Nincs kifejtve a kérdés. Amúgy egyiktől se. Ha mégis valamiért úgy alakul hogy találkozom bármelyikkel mindegy. Nagyjából ugyanannyi idő lehet míg vége.
2023. szept. 1. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
30%

Hát az aligátorok lebirkózására van egy külön technika (a krokodil sem lehet annyira más), amit a “profik” elég könnyedén tudnak alkalmazni… Valószínűleg mint laikus, semmit nem érnék ezzel a ténnyel, hiszen én nem értek ehhez.

De azért valamennyire megnyugtató, el tudom képzelni hogy 1-5% esélyem lenne ellene.


De a cápa ami több száz méter mélyre le tud úszni, 1100 kg a súlya és mégis olyan könnyedén mozog a vízben, az teljesen meg közelíthetetlen számomra… Akkora a szája, hogy egy harapással ketté tud harapni, ezt ráadásul pár másodperc alatt.


Igazából egy krokodilnak sincs esélye egy cápa ellen vízben… Szóval ha muszáj, akkor inkább a krokodilt választanám ellenfélnek.

2023. szept. 1. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%

Egyiktől sem félek, amíg Magyarországon vagyok. De, ha mégis találkoznék veük itt, akkor fára másznék. Azt sem a cápa, sem a krokodil nem tud!🤣🤣🤣


Élő vízben sem biztos, hogy a krokodil-alligátor-cápa a legveszélyesebb. Vannak sokkal gyakoribb, más tipusú veszélyek. Pl. az agysejt-evő baktérium, ami az orrodon keresztül jut be a szervezetedbe és kb 3-4 nap alatt belehalsz. Vegyianyagok, amik rákot okoznak (köszönjük, műtrágya-, akkumulátor-, és egyéb gyárak, valamint ilyen-olyan erőművek hűtőtavai, rovairtószerek, és lehetne sorolni napestig.)

2023. szept. 1. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 NTBS ***** válasza:
85%
Krokodil.
2023. szept. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!