Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mit csinálnak a trófea agancsb...

Mit csinálnak a trófea agancsból hogy ennyire értékes?

Figyelt kérdés
trófea gyűjtemény hirdetéseknél brutális árak vannak és elvileg hamar el is kelnek. Miért? Azt tudom hogy néhány vadászbicskát nem famarkolattal készítenek hanem agancsból, de azért nem kell több száz kilós trófeákat felvásárolni. Ráadásul Magyarországon 80 000 vadász van, évente sok trófea gyűjteményt adnak el.
2023. szept. 12. 22:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az alapanyag a drága, meg a kikészítés.



A legtöbb ember nem lő ki kapitális szarvasbikákat csak úgy, és az aki ezt szépen, profin ki is készíti, az is ritka.


Amiből a bicska meg markolat lesz, az általában hulladék, ilyet lehet kapni olcsóbban.

2023. szept. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A választ nem tudom, de kétségtelen, hogy vannak, akik büszkélkedésből gyűjtik, vagy mert tetszik nekik.

Egyszer voltam egy nagyon idős házaspárnál még gyerekkoromban és a házon belül hol egy vaddisznó (bőre, feje), hol egy szarvas agancs lógott a falon. Önelismerés is lehet. De, hogy mire használják a kés készítésén kívül, azt nem tudom.

2023. szept. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kést meg gombot általában a természetesen elfullajtott agacsból csinálnak.


A trófeához amiben koponya is van, ki kell lőni az állatot. Egy szebb példány ritkább is, mert mire annyi idős lesz, hogy hatalmas agancsot növeszt, a természetben az azért ritka. Egy ilyen állatot megtalálni, mert ugye nincs benne gps, szerencse kérdése is. Egy mozgó célt eltalálni, és úgy kilőni, hogy a prém se sérüljön, a hús is ehető legyen, meg technika. A vadász nem csak úgy hentel mint a 15 éves gyerekek valami first person shooterben, és puskát se kap csak úgy akárki.

2023. szept. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3-as! "a prém se sérüljön" - Nem a szívre vagy tüdőre céloznak? Az pedig a prém területe. Javíts ki, ha nem így van.


(Egyes vadállatokba tesznek nyomkövetőt (mikor még fiatalok), bár a többségükbe nyilván nem.)

2023. szept. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

"Nem a szívre vagy tüdőre céloznak? "


Nem.

2023. szept. 16. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!