Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mivel etethetem az őzet télen?

Mivel etethetem az őzet télen?

Figyelt kérdés

Van egy visszajáró kis vendégem. Vizet raktam ki neki, nyáron ez bőven elég is, de októberben szeretném elkezdeni fokozatosan etetni is.

Szilázs/szenázst csak bálában árulnak, ezt se szállítani, se tárolni nem tudnám. Még miket lehet adni nekik? Tudom, hogy válogatósak es érzékeny az emésztésük, ezért kérdezem. Milyen magvak, széna, gyümölcs, zöldség, esetleg táp adható biztonságosan és mennyi? Egy őzsutáról van szó, mindig egyedül látom.


2023. szept. 14. 17:01
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
Miért kéne etetned?
2023. szept. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
kukorica , búza , árpa , napraforgó
2023. szept. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

Úristen de szerencsés vagy!

Hányszor jön hozzád egy nap?

A vízre vigyázz be ne fagyjon.

Mibe szoktad a vizet adni neki? És mennyit? Szerintem kb annyi kaját adj neki mint vizet,mert ha nem akar enni akkor nem eszik.

Esetleg széna és táp eggyütt?

Lehet kapni az állatboltokban zacskós szénát egész nagy kiszerelésben. Nyúlnak veszem úgyhogy nekem a kegkisebb is lassan fogy. Fogalmam nincs mennyit eszik egy őz. Szóval én a legnagyobb csomaggal vennék akár többet is.

2023. szept. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
Csak akkor etesd, ha tartósan hó lesz és emiatt nehezen talál élelmet. De ha nincs, akkor nem kell etetni, mert fontos, hogy saját maga szerezzen élelmet. Ha megszokja, hogy az embertől kap enni, fokozatosan elveszíti az élelemszerzési képességét és az utódainak sem adja át. Persze értékelendő a jó szándék, de fontosabb azt nézni, hogy mi a jó neki.
2023. szept. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szénát adhatsz neki nyugodtan. Vegyél egy kisbálás szénát, sokáig elég lesz. Ne egyszerre tedd ki, mert ha szétázik, penészes lesz, azt nem eszik meg. Sárgarépa, kukorica is jó.

Nálunk itt az erdőben van egy szóró, ahol a vadászok etetik a vadakat. Itt őz és dám van főleg. Kukoricát szoktak kiszórni, vagy csöveset raknak ki, és van kinn széna meg nyalósó.

Amúgy a só is fontos nekik, terményboltban lehet venni kockában nyalósót, nem drága.

2023. szept. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Ne etesd, mert odaszokik, azt nem fog leszállni rólad, mindig kajáért fog várni, vagy lopkodni is fog tőled!
2023. szept. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
59%

Így van, mint írták, egyfelől az embertől fog függeni (ezért kell meggondoli a madáretetők alkalmazását is),

másfelől egyre követelőzőbb lesz.


Madarak közül pl ilyenek a varjúfélék pl szarka, holló, varjú, akik különösen értelmes állatok, azonban annál agresszívebbek, csípkednek, koppintanak az ember fején egy idő múltán (tehát nem bölcsek, hanem okosak, ravaszak). Míg a legtöbb madár "csupán" elfelejt a természetből élelmet szerezni magának, vagy éppenséggel ha a madáretetőben várta a kaját, és egyik évben váratlanul még sicns ott, hiába fordított energiát a repülésébe, kimerülten az üres etetőre akadva esélyesen éhenpusztul szegény.


Az őzeket jobb, ha szakember látja el, pl a vadászok van, ahol megszervezik a vadak etetését.

2023. szept. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Thunderfairy ***** válasza:
64%
Ne etesed. Már leírták hogy miért ne.
2023. szept. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Semmivel. Még meg is büntetnek érte...
2023. szept. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!