Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Melyik állat jelenleg a...

Melyik állat jelenleg a Földön élő legerősebb szárazföldi ragadozó?

Figyelt kérdés
Én úgy tudtam, hogy a jegesmedve, de sokan azt mondják, hogy a tigris. Illetve a kodiak medve nagyjából megegyezik méretben a jegesmedvével.

dec. 7. 02:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
29%
Víziló.
dec. 7. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%

Mi alapján legerősebb? A harapás erőssége? Milyen sok állatot esznek meg? Mennyire erőszakosak?

A víziló egy jó válasz pl, de lehet, hogy a fekete lábú macska, ami 60%-os sikerrel vadászik (oroszlán pl 20-25%-ossal). Szóval mi alapján?

dec. 7. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
19%
Az ember.
dec. 7. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
71%

Az ember mióta ragadozó? Vagy a víziló?


Ha a nyers erőt nézzük akkor én valamelyik medvefélére tippelnék pl grizzly.

dec. 7. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
10%
Óriás cápa
dec. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is a jegesmedvét mondanám, vagy a kodiak medvét. Ezek az állatok 6-800 kilót is nyomhatnak. Míg egy szibéria tigris max 300 kg. Bár azt nem tudjuk hogy kell érteni ezeknek az állatoknak az erejét. A tigris izmai egész más tipusúak, rugalmas, és úgy lehet mérni, hogy mekkora súlyt tud elhúzni, elvonszolni magával a fogaival. Míg a medvék a mancsaival fel is tudnak emelni valamit, de nem a fejük fölé, csak arrébb taszítanak, felborítanak valamit stb. De lehet arra gondolsz, hogy ha egymás ellen harcolnának, melyikük kerülne ki győztesen.
dec. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 mantis religiosa ***** válasza:
75%
És mindjárt jönnek megint az egymás ellen harcoló, állatos kérdések. 😓
dec. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
73%
A vérnyúl. A 70-es években filmre vették. Nem hinném,hogy meghalt volna.
dec. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Inkább a jegesmedve, mint a kodiak-medve.

Méretben persze kb. ugyanakkorák, de a jegesmedve főleg fókát, ceteket és rénszarvast eszik, míg a kodiak-medve elsősorban kistestű állatokra, - pl. lazac - gyökerekre, gyümölcsökre utazik, hiába tud leteríteni egy jávorszarvast is.

dec. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
22%
Chuck Norris, egyértelmű.
dec. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!