Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mi a neme a madárpókómnak?...

Mi a neme a madárpókómnak? • Brachypelma smithi

Figyelt kérdés

Hello.


Ma vettem egy madárpókót • Brachypelma smithi-t


És megszeretném tudni hogy hím vagy nöstény mert életkorban nem mindegy hogy melyik. Még elég kicsi olyan 5-7 cm körül van az egész. Hogy tudom megállapítani hogy mi a neme??


Köszi elöre is


2010. okt. 22. 20:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nem értek hozzá, lehet hülyeséget mondok, de a pókoknál általában a hímeknek van a tapogatólábán egy "bunkó". Ha jól tudom, spermát tartanak benne... Szóval szerintem azt kéne keresni...

[link]

2010. okt. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Pollák Eszter válasza:
Hallottam én is, de nem lehet, hogy csak az ivarérett hímeknek, vagy csak párzáskor?
2010. okt. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Lost.Star. ***** válasza:
0%

Madárpók?

engem nem az érdekelne hogy mi a neme,hanem hogy este mkor mászik, rám alvás közben. És hogy mikor csíp meg...

Te nem vagy normális na pá

2010. okt. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

ha mész kajáért állatkereskedésbe kérdezd meg ... :D

am ird be google ba hogy Brachypelma smithi male ... Brachypelma smithi famale ... valamit a hasukon kell nézni szerintem... :D vagy egy hüllőst keress fel neten és irj e-mailt...

2010. okt. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nem mászik ki mivel terráriumba van :) Probálom majd lefényképezni és feltenni ide de mindig elvan bujva :D
2010. nov. 6. 20:28
 6/16 anonim ***** válasza:
mennyiért vetted?
2010. nov. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

A levedlett bőrből lehet megállapitani a legkönnyebben, ugyanis a nőstények bőrén látni lehet az ivarnyilásukat, ha jól tudom. Én sosem állapitottam meg a pókjaim nemét, mert ha nem akarod szaporitani akkor nincs is szükség rá. A himeken úgyis látszik amikor ivaréretté válnak, mert párzókarmok növekednek az első lábukon, megduzzadnak a tapogatóik, és a testalkatuk hosszú, nyurga lesz. De mindez csak sokadik vedlés után látható.


Nekem egy him Acantoscuria Geniculata volt, nem sokáig élt, mert a himek hamar ivaréretté válnak, és párzás után - vagy párzás nélkül is - hamar elpusztulnak. A többi pókom valószinű nőstény, mivel a testalkatuk zömökebb, potrohuk kerek, nem hosszúkás és már megvannak pár éve. :)


Ha pároztatni akarod, akkor idejében meg kell állapitanod, hogy milyen nemű, meg aztán eléggé macerás dolog a pároztatás, smithinél például ha sikerül a dolog, akkor kb 1000 kispókkal leszel gazdagabb, amiből legalább 2-300 megmarad, és azt mindegyiket külön kis dobozkában kell tartani, muslicával kell etetni, gondoskodni kell a megfelelő páratartalomról, hőmérsékletről, szóval nem egyszerű a dolog. De remélem azért segitettem némileg. :)


SeiSMyC

2010. nov. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Kívülrõl nagyon nehéz beazonosítani a madárpókok nemét, egészen addig, amíg serdülõ

és felnõtt korukba nem érnek. A hímek vékonyabbak és karcsúbbak a nõstényeknél,

hosszabb lábakkal és kisebb potrohhal, de ezek csak viszonylagos tulajdonságok.

A legtöbb faj felnõtt hímjeinél jól látszó kampók vannak az elsõ pár járólábak aljának

harmadik szegmensénél. Az összes pók (nem csak a madárpók) hímjeinek vannak

párosodáshoz használt átalakult tapogatólábaik.

A nõstény pókoknak - fiataloknak, idõseknek egyaránt - nincsen semmiféle kampójuk,

és a tapogatólábaik vége pont olyan, mint a többi, járásra használt lábaik vége.

A felnõtt nõstény pókok potrohán a petefészek is jól látszik,

ott van a két levelestüdõ között.


(forrás [link]


A tüdejüket a vedlett bőrön belül találod a potrohban, ugyanis a tüdejüket is levedlik. Bár ez a két levelestüdő inkább 8, de ez részletkérdés. :D Na a lényeg, hogy kb ezt irtam le az előzőnél is, szóval nem tévedtem sokat.


Amúgy 7 pókom volt összesen, abból 4 megvan jelenleg is, üdvözletüket küldök a smithidnek :)


SeiSMyC

2010. nov. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Sziasztok.


Felraktam róla egy képet. Hátha megtudjátok mondani róla hogy mi a neme.

Itt a link:


[link]

2010. nov. 17. 20:23
 10/16 cili cica ***** válasza:
szerintem hiim mer a lábain vannak bunkok
2011. jan. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!