Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Más nem retteg a medvéktől?

Más nem retteg a medvéktől?

Figyelt kérdés

Visszatérő rémálmaim vannak medvékkel kapcsolatban, nem mindig, csak amikor eszembe juttatja valami, hogy ezek kint járkálnak a szabadban. A napokban anyukámmal telefonáltunk, mikor megszólalt, hogy ágaskodik a macska a teraszon és felborzolt szőrrel bámul valamit, kinézett és azt mondja két kis sötét valami szaladgál fent - olyan a telek, hogy tart valameddig, ott kerítés van, utána meg már kezdődik egy erdős, dombos hegyalj, onnan szoktak lejönni őzek, rókák, ezek a kertben is mászkálnak hajnalban, mert átjutnak a kerítésen, na ott szaladgált a hegy aljában két valami. Nézte, hogy kutyák lehetnek vagy mi, de egyrészt kóbor kutyák nem az erdőben lógnának szerintem másrészt én nem sok kóborkutyát láttam kettesben bandázni és játszani egymással, harmadrészt a macska nyilván látott már kutyákat, azon nem akadt volna ennyire fenn. Szóval természetesen rögtön pánikoltam, hogy fixen medvebocsok, anya meg halál lazán, hogy hát amúgy lehet, kimegy és behozza a macskát, én meg hogy ki ne menjen ha medvék lófrálnak a környéken, de leszarja nyilván.

Persze ezután rögtön a netet bújtam, hogy milyen medveészlelések voltak mostanában, egy Börzsönynél levő faluról van szó, arra nem nagyon voltak, de kicsit arrébb (2 óra kocsival) meg elég sok, a medvék meg tudtommal vándorolgatnak azért, nem hiszem, hogy ez nagy táv lenne.

Szóval a délutáni alvásomkor megint medvével álmodtam, először is hogy reggel arra keltünk, hogy egy levágott vaddisznófej meg három hatalmas oroszlán(!!😂) teteme hever a kertben, meg aztán hogy csavarhúzóval akarja leszerelni az ajtót, hogy bejusson anyáméknál a házba, meg még panaszkodott nekem a medve, hogy az embervadászat miatt kevés ideje jut a csajozásra, mondom akkor ne vadásszon emberekre, erre meg csak vonogatta a vállát röhögve.

Nem tudom, de egyszerűen elborzaszt, hogy emberek között mászkálnak ezek a vadállatok, most is ahogy megírtam ezt a kérdést, rendesen idegbe jöttem a medvék létezésétől, de mielőtt megköveznétek, nem támogatok semmiféle hobbivadászatot ellenük vagy bármi, szeretem az állatokat és elítélem a gyilkolásukat, amennyiben nem önvédelem, szóval lehet nyugodtabb lennék, ha tarthatnának anyámék otthon puskát, pedig a szabad fegyvertartást se támogatom alapból😂


febr. 5. 01:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem.
febr. 5. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem. Szerintem aranyos állatok.

[link]

febr. 5. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mátraalján lakok,elég messzire bemerészkednek.Tavaly karácsond környékén figyelték meg.Pedig az a mátrától jó 15km-re van.Minden évben látják őket.De alaptalan a félelmed,ha akad is 1-2 elég ritka.
febr. 5. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyszüleim Erdélyben élnek, múltkor telefonáltam a nagymamámmal, aki mesélte, hogy milyen a termés, születtek kiscicák, vágtak tyúkot...


...aztán nagy lazán benyögi, hogy jaj, majdnem elfelejtette mondani, de képzeljem el, hogy egy utcával arrább beköltözött egy medve.


És folytatja, hogy amúgy a paradicsomok nagyon szépen nőnek, mutat majd képet

febr. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
36%
Rettegsz, de közben meg röhögve vihogsz a saját hülyeségeiden. Ez nemsemmi.
febr. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem.
febr. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

De. Én emiatt meg a pásztorkutyák miatt jöttem el Erdélyből.

Nem bírtam idegekkel, hogy folyton rettegni kell. Ugyanakkor ha ne adj'Isten vedekezés közben kárt teszel a medvében (magyarul fegyvert használsz) olyan bírságot szabnak ki h az unokáim is azt nyűgnék majd.

A magyarságot is sanyargatják velük. A romanok lakta környékeken nincsenek,a magyar vidékeken meg már fényes nappal is az utcán járnak, hetente több falusi gazdálkodót és az állatait-támadják meg.

Nagyobb városokban is járkálnak este az utcákon, pl. Marosvásárhely, Szováta.

febr. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
53%
Szerencsére nincsenek ott,ahol élek,de tuti költöznék el onnan. Persze Budapestről könnyű medvevédőnek lenni..én tuti kilövetném az összeset.
febr. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!