Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A vidra eszik gyümölcsöt?És...

A vidra eszik gyümölcsöt?És ha igen akkor mi a kedvenc gyümölcse?

Figyelt kérdés

márc. 8. 15:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát persze! A ragadozók már csak ilyenek. Halvacsora után egy kis, gyümi, sali, perfagyi, jó szivar. :-)


Nem, a menyétfélék állatokat esznek.

márc. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A tenger gyümölcsét szereti leginkább.
márc. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:
77%

Rákerestem s elvileg igen, ha van lehetőségük rá akkor esznek ilyen-olyan bogyókat, gyümölcsöket stb. Nyilván a fő táplálékuk halak s rákok, növényi eredetű dolgok meg inkább csak alkalmi nasik.


Egyébként sok ragadozó időnként fogyaszt ilyesmi dolgokat. A kutya és medvefélék is jól ismertek erről. Ahogy sok növényevő is időnként magához vesz némi állati eredetű dolgot.

Az ilyesmi táplálkozás szerinti felosztás mint húsevő, növényevő, mindenevő s ezek megannyi vállfajai inkább csak azt mutatják ,hogy az állat főképp mire szakosodott. De ahogy írtam nincs kőbe vésve, ez olykor eszik olyat míg amaz meg mást.

márc. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Grimfox ***** válasza:
71%
3.-al értek egyet. A hús könnyen emészthető, de nehéz megszerezni. A növényeket könnyű megszerezni, de kicsi a tápértékük. A gyümölcs meg középút. Amelyik állat teheti, a könnyen fogyaszthatót, bőséggel rendelkezésre állót választja. Ezért van, hogy néha még kérődzők is esznek húst, vagy vadászó állatok gyümölcsöket. De egyik sem lenne képes túlélni kizárólag az alkalmi táplálékon élve.
márc. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
3 as válaszoló. Például milyen bogyós gyümölcsöket esznek?
márc. 28. 12:47
 6/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:

#5 Kérdező


“3 as válaszoló. Például milyen bogyós gyümölcsöket esznek?”


Szeder, áfonya, eper, cseresznye, alma, szőlő, paradicsom, plusz hínárok, tengeri füvek stb. Legalább is ezeket találtam.

De ahogy írtam ezek inkább alkalmi nasik; fő táplálékuk rákok, halak, kétéltűek, kisebb madarak s emlősök s igazából szinte bármi amit el tudnak kapni.


Létezik ilyen besorolás mint “hypercarnivore” és “mesocarnivore”. Előbbibe többnyire a klasszikus ragadozók esnek bele amik köztudottan szinte csak állati eredetű dolgokat esznek, utóbbiba többé-kevésbé mindenevők tartoznak. Wiki a menyétféléket (a vidrákkal együtt) a meso-nál említi, ami kicsit meg is lepett. Azt hittem ők inkább a hyper-be esnek bele.


[link]


[link]

márc. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!