Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mikor van a rénszarvasoknak a...

Mikor van a rénszarvasoknak a párzási időszakuk?

Figyelt kérdés
2011. jan. 6. 18:27
 1/5 anonim ***** válasza:
most
2011. jan. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vemhességi ideje 228 nap, ellésenként jobbára csak egyetlen utód születik. Az 5-11 kg-os újszülött szarvasborjú alig egy órával megszületése után már lábra áll és követi anyját, néhány napon belül pedig már csaknem ugyanolyan gyorsan tud szaladni, mint a kifejlett állatok: akár 60-80 km-es óránkénti sebességgel. A fiatalok 18-30 hónapos korukban válnak ivaréretté. bocs csak enyit találtam a wiki-n
2011. jan. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi, ezt már én is megtaláltam, de nekem az időszak kéne. hónap vagy évszak stb.
2011. jan. 7. 20:50
 4/5 anonim ***** válasza:
Számold vissza a 228 napot = 7 hónap. A rénszarvasok esetében - figyelembe-véve a földrajzi szélességet - a párzási időszak kb. októberre tehető. Azt kell tudni, hogy a vadon élő állatok esetében a természet úgy alakította ezeket a dolgokat, hogy a kicsik a tél végén szülessenek meg, mert tavasszal amikor a táplálék még igencsak szűkös, de annyi már van, hogy az anya saját szervezetét táplálni tudja, a kicsi olyankor még szopik. A következő tél beálltáig viszont már a kicsi is fel tudja saját szervezetét erősíteni a természetben bőven található élelemmel, és felkészülhet a következő télre, amikor ismét szűkös az élelem. Ezért kell tudni azt is, hogy a kérdéses élőlény melyik szélességi fok területén él, ezért mondom, hogy kb. október + 7 hónap vemhesség az északi szélességen = kb. áprilisban megszületnek a kicsik.
2011. jan. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2011. jan. 12. 18:42

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!