Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Lehet vadászni oroszlánra,...

Lehet vadászni oroszlánra, zsiráfra, vizilóra?

Figyelt kérdés

Teljesen elképedtem hogy ezt csak így lehet:

[link]


2011. jan. 12. 14:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
44%
Hát, nem "csak így lehet", a vadászengedélyek kötelezőek, az pedig, hogy kilőhessen valaki egy ilyen állatot csak pénz kérdése. Sajnos rengeteg helyen árulják ezt a fajta "szórakozást", odaetetett állatokkal, tehát még sportszerűtlen is. Mindenhol megvan egy ráta, egyedszám, amit a helyi hatóságok szabnak meg, ha több az állat, akkor azok kilőhetőek. Ezt azzal magyarázzák, hogy a területre, amit mi veszünk el tőlük, túl sok az állat, így csak használ a vadászat. Ráadásul ellenőrizni sem tudják, hogy ki mennyire tartja be, nem könnyű összeszámolni az állatokat. Sajnos egy olyan gusztustalan világban élünk, ahol a pénz az úr. Milyen gusztustalanul mosolyog a beképzelt paraszt a címlapon a zsákmánnyal, amit odacsaltak és odadörrentett neki. Egy késsel kinnhagynám egy éjszakára, aztán vadásszon kedvére.
2011. jan. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
60%
Pénzért mindent meg lehet venni. Sajnos.
2011. jan. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
És akkor ennyi erőből bármit le lehet vadászni?
2011. jan. 12. 14:29
 4/20 anonim ***** válasza:
72%
Az a "csak így" tulajdonképpen egy engedélyt, és egy nagy rakás pénz kifizetését jelenti. Te nem lövöldözhetsz csak úgy, mert azokon a helyeken bizony az orvadászokba is kérdés nélkül belenyomják az ólmot a vadőrök.
2011. jan. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Le. Például a bálnák is kihalófélben vannak, illegálisan mégis vadásszák őket a sárgák, semmit nem lehet tenni. Vannak jogaik kéremszépen...

Egyes halfajokat is kihaltak mára, olyan mértékben lehalászták őket, hogy évek óta nem találtak belőlük egy darabot sem. Most próbálják akváriumokból, állatkertekből visszatelepíteni őket, de úgyis lehalásszák. Ennek mondjuk a szegénység és éhezés az oka, az élvezkedésből történő gyilkolás elítélendőbb, ez egyszerűen csak butaság. (Bár ha az én gyermekem is éhezne, én is kifognám az utolsó darabot).

2011. jan. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha sok pénzt fizetsz vmi nagy hataémú embernek, még embereket is kilőhetsz ... szééép faj vagyunk -_-"
2011. jan. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Afrika szegény kontinens, így amiből lehet pénzt csinálnak. A vadászatból is, még ha (szerintem) a képeken látható összas faj védett is.
2011. jan. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
28%
nem lehet oket lonni!! védett állatok kilosz egyet elkapnak 10év borton
2011. jan. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
78%

Afrikában és a világ más országában is rájöttek már arra, hogy,sokkal jobban járnak az őslakosok ha a fajvédelemmel törődnek, és vadőrnek állnak, mint vadásznak, vagy őket segítik.

Amit meg ezek az emberek tesznek, és még mosolyognak is hozzá, az számomra gyilkosság, és simán beraknám őket a börtönbe jó pár évre.

2011. jan. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet, de csak bizonyos kereteken elül. Ja és megjegyzem, azt a pénzt, amit ezért az állatért kaptak, arra használják, hogy a többit ne lőjék le sz orvvadászok.
2011. jan. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!