Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Vadászterületet, hogyan...

Vadászterületet, hogyan határolják el? Honnan lehet tudni, hogy az vadászterület?

Figyelt kérdés
Pédlául, ha eltévedek egy nagy erdőben vagy motorozunk és nem akarom, hogy agyönlöjjenek? Azt tudom, hogy elkerítve nemigazán lehet, mert akkor az állatok sem tudnak közlekedni. De akkor honan tudjam, hogy az vadászterület és, hogy kerüljem ki?
2011. márc. 13. 19:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A vadász csak tiszta, egyértelmű célpontra lőhet, ha te sétálsz egy ösvényen vagy úton, nem fognak lesben állni és rád dörrögtetni :D
2011. márc. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De szoktunk motorozni és van mikor domb tetején. És ha a vadász nem hallja a motorunkat és a vadra lő, de nem találja el és messzebb hozzám jön a golyó? Vagy gellert kap? Ilyen esetekre gondolok, tudom, hogy szándékosan nem lő le.
2011. márc. 13. 20:24
 3/14 anonim ***** válasza:

Ha motorozol, akkor hall a vadász, illetve az állatok is, tehát lehetetlen vadászni.

Az, hogy véletlenül lelő valaki hülyeség, senki nem lövöldözik vaktában, eléggé elképzelhetetlen, hogy áll egy őz, rálőnek, elugrik, te meg beszáguldasz mögé motorral... Fákon meg dombokon pedig nem kap gellert a lőszer, inkább befúródik, rengeteg az akadály.

Tehát egy meteor hamarabb csapódik beléd, mint egy ilyen lőszer. A vadászbalesetek általában véletlenül elsült fegyver miatt történnek, illetve ha szakszerűtlen kézbe kerül a fegyver, és közvetlen közelről.

Persze ellenpélda mindenre van, de tízmillióból egy eset nem adhat okot reális félelemre.

2011. márc. 14. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Platypus ***** válasza:
Túrázás közben már láttam olyan papírt kirakva a fákra, hogy vadászterület, sötétedés után az erdőben tartózkodni tilos. Gondolom vadászidényben kirakják a területen a turistautakra, de nem túl egyértelmű a dolog, pláne ha másik úton keveredsz a területre. Motorozás közben nem fenyeget ilyen veszély, hacsak nem direkt lőnek agyon, mert zavarod a vadászatot.
2011. márc. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
33%

"A vadász csak tiszta, egyértelmű célpontra lőhet"

Ahhoz képest elég gyakori, hogy saját társát/másik vadászt lövi meg a vadász, mert azt hiszi, hogy a vad motoszkál ott a bokorban. Arról nem is beszélve, amikor meg kirándulók kutyáját lötték le, mert ilyen is volt. És nem hiszem, hogy véletlenül. Plusz olyat is olvastam, hogy bizony nem csak vadra szeretnek lövöldözni a vadászok, hanem védett állatokra (főleg madarakra) is, merthogy kell a kitömött állat dísznek a vadászházba. Hát ez mi? Szóval én nem bíznék ennyire a vadászokban.

2011. márc. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A valódi válasz - Ki van -elvileg- táblázva a területen, egyértelműen és jól láthatóan, több lehetséges megközelítésnél is. Vagy gyanúsan sok a magasles, és túl jó állapotban vannak. Ma jellemzően lesből vadásznak, csalianyaggal, teljesen biztonságos módja a vad elejtésének. (És semmilyen vadászélményt nem ad) A cserkelőterületeken nem jó, nem szerencsés mászkálni. Gurulatot kaphat egy eltévedt vagy átszaladt golyó, ami már elvileg nem rendelkezik ölőhatással, de eltalálhatja mondjuk a combod belső oldalát, a következő mentő meg úgy 40 km... ütőeres vérzésnél túl sok, túl messze van. Vagy ha nem is, de ha megsöréteznek, azért az nagyon fáj ám, és jól esne egy fájdalomcsillapító. De azt azért talán hallod, ha lőnek a közeledben. (Igaz, én is íjjal vadászok, azt meg nem hallod.) Sok szerencsét. És kerüld a vadászterületeket.
2011. márc. 20. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
46%
Huppsz, te MOTOROZOL erdőben... Akkor értem az aggodalmadat, esélyes, hogy "véletlenül" lelőnek a pics*ba a vadászok. Jobb esetben megkínálják a motorodat egy 30-30-assal. Miért? Mert b4sztatod a vadat, HÜLYEGYEREK, és nem mellesleg TILOS az erdőgazdasági területeken motorozni, és biztos, hogy ki van táblázva! Takarodj a pályára, motorozásra az való! Az erdő meg a vadaké, és a vadászoké.
2011. márc. 20. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Nem véletlen tettem fel a kérdést Te szerencsétlen!

2011. márc. 20. 11:05
 9/14 anonim ***** válasza:

1) Ne motorozz erdőben.

2) Utánakérdezhetsz a helyi vadásztársaságoknál, hogy mikor hova ne menj, ha nem akarod őket zavarni.

3) Ha eltévedsz, követed valamelyik turistautat és majd kitalálsz. A vadászbalesetek nálunk nagyon ritkák, és azok is nagyrészt illegális vadászokkal történnek. De ha hangosan énekelsz, vagy van nálad valami világító cucc, akkor csak egy elmebeteg lőhet le, azok viszont nem korlátozódnak a vadászterületekre, sőt, úgyhogy amiatt meg felesleges aggódnod.

2011. ápr. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
93%

Hegygerincen és bércen lévő célra nem lövünk,mert céltévesztés vagy átlövés esetén nem látható a mögöttes becsapódási terület.


Az erdő vadjait, és talaját szándékosan feldúló suttyó endúrós gyerekeket azonban ruhájuktól megfosztjuk,seggüket fegyverszíjjal pirosra verjük, majd egy kangörcsös medve barlangjához kötözzük!


Na ez jusson eszedbe, ha vadgazdálkodási területen kerekene kedved a motorozgatásra.

2011. ápr. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!