Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Lehetséges-e Magyarországon...

Lehetséges-e Magyarországon oroszlán tartása magánháznál?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy tiltja e valamilyen törvény.
2011. márc. 17. 18:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Komoly előírása van a tartásának még a cirkuszosoknál is. Kétlem, hogy magánháznál biztosítani tudnák a tartására vonatkozó előírásokat.
2011. márc. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát amit 1-2 állatkertben tudnak nekik biztosítani, nem hiszem, hogy ne lehetne megoldani. Kaja, nagy tér és ahova be tud menni télen nyáron gondolom én. Mi más kellhet neki?
2011. márc. 17. 18:32
 3/10 svegerpeter válasza:
100%
rokonomnak volt tigrise otthon nem tudom hogy milyen engedély kellett hozzá de 4m magas volt a kerítés az udvarba és elég nagy helye volt. mondjuk gyerek kora óta nevelte az állatot. én nem tartanék otthon nagyon oda kell figyelni.
2011. márc. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

Hát, az igaz, hogy ha a cirkuszokat és néhány állatkertet veszünk alapul, akkor még én is jobb körülményeket tudok biztosítani neki...

Szerintem ha a törvényben leírt biztonsági kritériumoknak eleget teszel, illetve van az ilyen állatokkal való foglalkozásra érvényes gondozói vizsgád, képesítésed, akkor semmi akadálya.

2011. márc. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
tarts otthon vadállatot, mond el a helyi vadőrnek, az majd jól elveszi :)
2011. márc. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A rendelet nemcsak azt írja elő, hogy egy-egy fajt milyen körülmények között lehet tartani, hanem a tulajdonosnak is kellő szakmai ismerettel kell rendelkeznie. Rodics szerint sokan azzal indokolják a tartási kérelmet, hogy tenyésztenék a vadakat, majd a szaporulatot visszaengednék a természetbe, míg mások kutatási céllal tartanának a kertben tigrist vagy farkast. Az utóbbi esetben a magánszemélyek esélyei a magyarországi szervezett etológiai kutatások miatt sem túl kecsegtetők. Az engedélyeket az illetékes jegyző és a természetvédelmi hatóság közösen adja ki, ám ha védett állatról van szó, akkor a jegyző beleegyezése ellenére elutasíthatják a kérelmet.

Bocsi, kicsit hosszú, de remélem segítettem.

2011. márc. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%
Honnan jönnek újabban ezek a mániák? Valahol ezen az oldalon farkast láttam, hoy akart valaki tartani, meg zebrát... elefánt mikor lesz?
2011. márc. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 mentalist ***** válasza:
100%
Kell veszélyes állatok tartására való engedély aztán meg megnézik alkalmas e a terület ilyen dögök tartására szökésbiztos e meg ugye védett állat szóval öt millió egyéb papir stb.
2011. ápr. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 mentalist ***** válasza:
100%
2011. ápr. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Veszélyes állatok tartására vonatkozó törvényt elolvasod. Abban le vannak írva a követelmények.
2011. máj. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!