Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Rossz az elefántoknak az...

Rossz az elefántoknak az állatkertekben?

Figyelt kérdés
Rossz az elefántoknak az állatkertekben? Bárkinek akinek van véleménye, pozítiv, negatív, írja le nyugodtan. :)
2011. máj. 18. 22:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%
Ha modern állatkerben vannak akkor nem rossz. Foglalkoztatják őket és vigyáznak rájuk. Tény hogy az állatkerti állatok, ha minden jól megy tovább élnek, mint a szabadon élők, a biztonság és a foglalkozás miatt. Például, az állatkertben elélhet egy idős állat is, de a vadonban azonnal felé kerekednek mások ha megöregszik, de az is lehet hogy csak éhenhal...
2011. máj. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Az elefántok hatalmas területeket képesek bevándorolni, akkor szerinted egy saját méreteihez képest szűk, kis kifutóban hogy érzi magát? Egyik fogságban tartott vadállatnak sem jó ketrecek mögött. Oké, hogy idős állat stb, de ez a természet rendje...
2011. máj. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
27%
Második, mivel mi emberek beavatkoztunk abba a híres természet rendjébe, ezért felelősséggel tartozunk érte. Amíg még csak a fán szaladgáltunk, talán még igaz volt, hogy hagyjuk a természet rendjére. Az állatok manapság maguktól is megszegik a természet rendjét.
2011. máj. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván van olyan állatkert, ahol rossz nekik, meg van olyan, ahol jó.
2011. máj. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon para lehet nekik olyan kis helyen. Én ellenzem az állatkerteket, kivéve ha veszélyeztetett állatok szaporítását akarják a kiállítással finanszírozni.
2011. máj. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ ha öreg jobb, mert az elefántok úgy halnak meg h elromlik a foguk, kihullik és éhen halnak. Ezt az állatkertben nem engedik, hanem pépes darálékkal etetik. Éhen halni meg állati szar lehet :D
2011. máj. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha rossz is nekik, ez van. A természetben életképtelenek, ott meg legalább még élnek.
2011. máj. 19. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Miért, az embereknek rossz a "civilizált" városokban?


Négy fal között töltik a napjuk nagy részét, olyan levegőt lélegezve, ami tele van különböző mérgező anyagokkal - el sem tudják képzelni milyen egy igazi erdőben, élő növények és állatok között friss levegőt lélegezni.

70-80 évig is elélhetnek, míg a természeti népek átlegéletkora alig éri el a 40-et - persze a városokban is vannak akik jóval fiatalabb korban meghalnak.

A városban nem kell fáradtságos munkával megszerezni az élelmet, ráadásul rengeteg van belőle - bár ki tudja, mi minden van benne.

Akkor most jó az embereknek?

2011. máj. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

rossz, mert nem a természetes közegük.. én úgy tudom, hogy vándorolnak.. és ott nem tehetik...

ami elefántot én láttam bezárv azok már mind felvettek egyfajta mozgást (ringatás, stb) az mind-mind pótcselekedet...

2011. máj. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Értem, és köszönöm szépen a válaszokat!

Én teljes mrtékben egyet értek az első hozzászólóval, ugyanez a véleményem.

Köszönöm szépen mindnekinek, aki írt!

2011. máj. 19. 16:40
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!