Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mivel lehet elũzni a ház...

Mivel lehet elũzni a ház közelebõl ezt a sok poloskát? Ne szóljatok le a kategória miatt, de már szó szerint vadak. És iszonyat sokan vannak.

Figyelt kérdés
Elmentünk délután mamához, most értünk haza nemrég, akkor anyu befogta õket, és mikor bejöttem a szobába már láttam, hogy megint bejöttek. Kb 12-t fogott el, de most megint kapart, és megint 4-et elfogott. Segítsen máŕ valaki, hogy mivel ũzzük el õket??? :(
2011. szept. 16. 19:10
 1/8 A kérdező kommentje:
most komolyan senki?
2011. szept. 16. 19:23
 2/8 tetris ***** válasza:
60%

Nem értem. Ha van anyagi keret számítógépre, internetre, akkor hogy a fenébe nem telik tisztítószerekre? A fogalmazásmódod, a nyelvtani helyesség alapján egy intelligens embernek gondollak, akkor viszont hogy lehettek poloskások?

Egyesével elfogni őket sziszifuszi küzdelem, és szerintem nem is elég hatékony. Inkább hívni kellene egy olyan iparost, aki rovarírtással foglalkozik. Aztán majd ő kitalálja, hogy mi lenne a leghatékonyabb módszer. Azt sajnos nem tudom, hogy mibe kerül egy-egy ilyen attrakció.

Valami olyasmi rémlik, hogy elgázosítják a lakást egy időre úgy, hogy a növényeket, és a kisállatokat ki kell vinni, minden rést bedugaszolnak, és benyomatják a gázt.

Néhány óra alatt minden élőlény elpusztul. Ezt két-három alkalommal megismétlik, hogy az időközben kikelő utódokat is elpusztítsák. Jobb ötletem nincs.

2011. szept. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Amúgy milyen poloskáról beszélsz?
2011. szept. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Na ez engem is érdekelne, olyan undorító h minden tele van velük :S Nem értem, miért van ennyi belőlük O_o
2011. szept. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Dehogy van számítógépem internettel. Telefonról netezek, amit a volt barátom töltött fel, míg jártunk, és még van rajta egy kis pénz, és a tmobilnál nem drága a netcsomag. Nem igazán hatnak nekik a tisztítószerek. Tiszta a ház, de régiek az ablakok, fából vannak és hézagosak, és bejönnek. Már megint van egy. Chemoxot fújtam rá, de letörölgette magát, és ment tovább. :((( A poloska egy kis rovar, ami így nyárután, tél elején bemászik a házakba, a melegbe, és megkeseríti a lakók életét. Jobban nem tudom meghatározni. Talán mezei poloska. Nem tudom a pontos nevét.
2011. szept. 16. 19:41
 6/8 mustafa33 ***** válasza:
100%
Te valami más rovarról beszélsz. A házi poloska lencse nagyságú és alakú ha jobban megnézed harántcsíkos, lapos és ha elnyomod undorítóan büdös. Résekben , repedésekben lakik benn a házban. Éjel kimászik de csak a sötétben és "csíp" vért szív. Nagyon szeret az ágyban lakni. Úgy terjed, hogy az ember hazaviszi a pogyászával az utazásról (a vasúti hálókocsikat már nem is említem). Szinte kiirthatatlan, estleg gázosításal. Nyár végén, ha elmennek a madarak, bemászhat a madárpoloska, az kissebb de ugyanúgy csíp, nem szokot megmaradni, esetleg áttelel az ablak párkány alatt. A mezei az nagy másfél centis is leget lapos, büdös de nem csíp, mert növénynedvekkel táplálkozik. Ha véletlenül bejön, igyekszik kimenni. A bodobács, vagyis cifra vagy szemüveges poloska, piros fekete mintával, korhadó növényi részeket szeret szopogatni, parkokban vagy temetőkben szokott "vonatozni" esetleg napos fal alján, . Ez nem jön be a házba.
2011. szept. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 bánomisén ***** válasza:
Hívjatok rovarirtókat, ők biztosan likvidálják ezeket a szörnyeket. Egyébként részvétem nektek, akár poloskák ezek, akár nem :-(
2011. okt. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ezeket nem lehet "likvidálni", miután kintről menekülnek be a lakásokba a hideg elől, és ez az égvilágon semmiféle összefüggést nem mutat a lakás, a ház tisztaságával, ugyanis ezek kizárólag növényi táplálékon élnek, az embert nem bántják, vért nem szívnak, és a lakásbelsőben is pusztán áttelelni bújnak el, a kosz, szerves szemét, stb. nem vonzza őket, ezek nem csótányok!


csak a hideg elől bújnak el, és épp a meleg miatt a fényforrások közelébe orientálódnak, általában arra kell keresgélni őket, de tényleg jól el tudnak bújni, pl résekben, repedésekben.

de miután táplálékhoz a lakásban nem jutnak, ritkán képesek valóban áttelelni, mire jönne a jó idő, már régen kiszáradnak, elpusztulnak... na meg takarításkor meg is találja őket az ember többnyire, és el lehet távolítani.


ha szakembert hívsz, nem fog vegyszert permetezni, pláne gázosítani - utóbbit az ágyi poloskák ellen vetik be, de azok teljesen más esetek, ők ui. vérszívók, és az ember parazitái. a mezei (címeres-, vagy vándor-) poloskákat simán csak megkeresni és kitenni javasolják a lakásokból az irtó-szakik is, ezeknek a rovarokban ellenszerük nem nagyon van és természetes ellenségük sem. sajnos. emiatt szaporodtak ennyire el az utóbbi években.

2016. jún. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!