Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Milyen állat ez? Sok mindent...

Amanda Portman kérdése:

Milyen állat ez? Sok mindent láttam már, de ez ijesztőnek tűnt.

Figyelt kérdés

[link]


[link]


[link]


Első ránézésre kullancsnak gondoltam. A nyolc láb stimmel. De a feje (szája?) nem elől, hanem alul volt.


2011. szept. 29. 09:25
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Mondom, nem kullancs, már megtaláltam: Galambóvantag.


[link]


Igen, rokona a kullancsnak. Pókszabású, nyolc lába van, és vért szív. De ez nem az, ami belemegy a kutya, a macska vagy az ember bőrébe. Ha rákeresel arra, hogy kullancs, nem ezt fogod látni az első 1000 képen.


Ez a galambokon él. Az ember vérétől elpusztul, viszont a csípése nagyon kellemetlen. Szerintem tavaly ilyenből csípett meg kettő. Még látszik a nyoma.


A feje nem azért nem látszik, mert megszívta magát, hanem, mert nem ott van. A linken vannak róla képek.


Mindenesetre szólok a közös képviselőnek, hogy csináljon valamit a galambok ellen. A galamb 100 féle betegséget terjeszt.


Ez a dög annyira undorító volt, hogy a pókom nem ette meg. Csak megölte.

2011. szept. 29. 16:29
 12/13 anonim válasza:
Utoljára a tyúkól szigetelése alatt rengeteg hasonló ilyen volt nem hosszú életűek lehetnek mert ha nics táplálék megdöglenek .Flukon többször is előfordul kacsa , tyúk , ezen állatokba megtalálhatók .
2011. szept. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Vazze, most látom ezt az állatot életemben először. Még a nevét sem hallottam eddig.megesküdtem volna, hogy kullancs. Vajon hány ismeretlen faj élhet még körülöttünk???? ez a valami elég gusztustalan.........és ronda is...
2011. szept. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!