Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Milyen végzettség szükséges...

Milyen végzettség szükséges ahhoz, hogy külföldi állatkertben vagy vadasparkban lehessek állatgondozó?

Figyelt kérdés
Személy szerint Ausztráliára gondoltam, mint állatgondozó, meg állatmentő. Személyes tapasztalatok esetleg?

2012. márc. 11. 13:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Ausztráliáról nem tudok mit mondani, de spanyol ismerős van.


Ő végzett tengerbiológus, és delfinekkel foglalkozik barcelonai aquamarinában.

2012. márc. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ú, de jó! És Magyarországon végzett egyetemet(ha egyáltalán van tengerbiológia szak) vagy Spanyolországban?
2012. márc. 11. 17:30
 3/5 polarbeer ***** válasza:
Nekem is vannak hasonló terveket dédelgető ismerőseim. Magyarországon van biológia képzés, és ott, a 3 éves biológia alapszak letétele után szakosodhatsz szinte bármire. Lehetsz akár tengerbiológus is. Én is biológus képzésen vagyok, most vagyok első éves az ELTE TTK-n :) :)
2012. máj. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tényleg? És nagyon nehéz? Azt hallottam, hogy rengeteget kell tanulni és, hogy bekerülni se könnyű.
2012. jún. 4. 18:22
 5/5 polarbeer ***** válasza:

Bekerülni nem olyan vészes, de elvégezni az egyetemet az ajánlott (3 év + 2 év) időn belül, na az már azért elég nehéz. De ha biológia irányban akarsz továbbmenni, ha érdekelnek az állatok, akkor az ELTE biosz a legjobb választás Magyarországon!! :) Ezt a diplomát, amit itt kapsz, az egész világon elismerik!!!!


Hány éves / hányadik osztályos vagy? Ha komolyan érdekel, elmondom, hogy én hogy kerültem be, és hogy mik a személyes tapasztalataim ;)

2012. jún. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!