Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Hogyan tudnám a rókát kinyírni?

Hogyan tudnám a rókát kinyírni?

Figyelt kérdés
Már másodszorra fogta meg a róka a tyúkjaimat. Ez a szemét láda nem hogy egy tyúkot vinne el! Ha nem kinyírja az összeset és csak 4-5 db-ot visz el! Kirágta a voliernek a drótját és úgy ment be! A kutyán gondolkodunk de nem hiszem hogy jó ötlet lenne mert nagy a virágos kert! Valaki valamilyen elűzési módot vagy esetleg csapda kölcsönzést, vagy valamit? Köszönöm előre a válaszokat!
2012. ápr. 27. 22:08
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
6%
Ismerős történet. Tavaly nekünk is kinyírta az összes tyúkot a kertben. És tudod hol találtam meg? fönt volt a padláson hogy hogy ment fel oda az rejtély de ott volt és ott volt az egy szem olyan tyúkom aki túl élte. Nálam nem róka volt hanem nyest én amikor észrevettem a padláson sarokba szorítottam majd elkaptam és kitekertem a nyakát.
2012. ápr. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Vidravasat ajnálok. Lehetséges hogy nem tudod mi ez:(egy nagy csapócsabda)

Nekünk csak az segített. Mióta megvettük: patkány, nyest,róka mindent megfogtunk vele ami fenyegette a tyúkokat . Ja nem tudom, hogy nálatok nem védett-e a róka mert én külföldön élek. Remélem segítettem.

2012. ápr. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Szerintem is ez inkább nyest, görény, menyét lehet, nem róka. Nekik szokásuk ez a "módszer". A róka egyet megfog, és elviszi.
2012. ápr. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
De hát láttam a rókát! Be ment a disznó ólba és megfojtott egy kacsát is! Egyszer fejbe vágtam a kapával de agyon kellet volna ütni csak nem gondolkoztam...
2012. ápr. 27. 22:33
 5/24 anonim ***** válasza:
Valami környékbeli tanyáról kérj kölcsön csapdát, biztos van. Apósom eszkábált olyan ketreces élvefogót, hogy a felső részébe egy élő tyúkot tett csalinak, a legravaszabb róka is bedőlt neki...
2012. ápr. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
90%
Pontozzatok le nyugodtan, de agyonütni azért nem kellene. Éhes az az állat, nem tehet arról, hogy az ember betelepszik az élőhelyére, és nincs mit levadásznia. Ez annyira az emberre vall, nyírjuk ki egyből! Állítsunk csapdát! Pedig az ember mit csinál? Gyilkolja az állatokat, az embertársait, lop, csal, hazudik. Erre egy szerencsétlen állat kinyír pár csirkét, és már meg akarják lincselni.
2012. ápr. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Nem pár csirkét most ölt meg nekem 30 db-ot. Vadásszon a saját élőhelyén. És akkor most majd azzal jöttök hogy ne tartsunk tyúkokat? Tudjátok milyen drága a tojás? Jobban megéri tyúkot tartani, de így nem lehet hogy még nappal is megfogja az összeset. Olyan sajnos a munkám hogy reggel megyek dolgozni és este jövök. Nem tudok rájuk vigyázni, mert nincs szabad időm.
2012. ápr. 28. 10:45
 8/24 A kérdező kommentje:
Jah és mi az hogy nincs mit levadásznia? Annyi fácán van itt amikor a földekre nézek tele van velük még az ég is! Fogják meg azokat!
2012. ápr. 28. 10:47
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
miért nem tartasz gyöngytyúkokat, legalább párat...azok elriasszák a betolakodókat...olyan éles hangjuk van h a betolakodók elriadnak ...
2012. ápr. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kéne megölni, inkább a kerítéssel kéne valamit kezdeni: megjavítani, esetleg jobb kerítést tenni, de úgy, h pár centi mélyen a földben legyen. Így ha ásna se tudna bemenni. Pl: deszka vagy vas kerítés lenne jó, mert az nem szedi szét könnyen, de a drótot nem ajánlom. Max annyit érsz el vele, h a róka tiszta seb lesz, de simán szétszedi.
2012. ápr. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!