Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Van egy chromatopelma cyaneopu...

Van egy chromatopelma cyaneopubescens madárpókom. Milyen megvilágítást csináljak neki?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy nem szükséges a világítás a madárpókoknak, de ez a faj viszont szeret "napozni". Ti milyen teljesítményű izzót használnátok? Gondolva arra, hogy ez tartaná valamelyest melegen a terráriumot (20x20x30 cm) télen is (szobahőmérséklet 20°C felett van télen). Bármilyen technikai megvalósítást meg tudok építeni (fokozatos fényerő növekedés/csökkentés stb..). Csak az izzó fajtája (halogén lenne a legjobb), és teljesítménye létkérdéses.

2012. máj. 27. 19:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Mekkora a pók? Mert ha már nagy akkor inkább egy nagyobb terráriumon gondolkodj ne a világításon (30x30x40). Nálam egy ilyen:

[link]

fűti kb 5 centire a terráriumtól így van nála kül.hőm.-től függően 30-33 nappal, éjjel szobahőm.-ön van ez kb 23 fok. (Ha még kicsi és azért van ekkora terráriumban szerintem akkor is érdemesebb a végleges fűtést megvenni/csinálni csak rakd távolabb).

2012. máj. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

4-5 vedléses, így még elég kicsi. A baj az, hogy asztalon van, és semmit sem tudok sehova tűzni/akasztani.


[link]


Erre gondoltam, és persze hozzá elektronika, és akkor mindezt az üvegre vagy a rácsra tudnám tenni.

2012. máj. 27. 22:10
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez is teljesen jó. De nincs sok tapasztalatom halogén izzók hőleadásáról, egy hőmérőt is szerezz be (biztos ami biztos)
2012. máj. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem egy normál 25wattos izzóval simán meg lehet oldani. Én is azzal fűtök csótányoknak pókoknak tücsköknek. Naponta 6-7órát megy.
2012. máj. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, de azt vedd bele, hogy egy hagyományos izzónak, akkor kellene egy burkolat is, illetve életvédelem szempontjából sem mindegy, hogy 12V vagy 230V. (Fényerőszabályzás megvalósításban sem mindegy)
2012. máj. 28. 16:23
 6/9 anonim ***** válasza:

a burkolat nem feltétlen szükséges, ha úgy teszed be h az állat ne férjen hozzá.

12v-ról mekkora hőt ad le?

2012. máj. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Még egyelőre nem tudom, mert nincs meg, de ugyanolyan mint ha 230V-os lenne, kivéve azt hogy egyszerűbb szabályozni.


Az a baj, hogy dohányzó asztalon van és ha sima égőt tennénk oda, akkor pont a szemünkbe világítana. Emiatt nem is gondolkodtam ilyenben. Most egyelőre egy falilámpa van leszerelve és rátéve a terráriumra.

2012. máj. 28. 21:45
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem is sima olvasó lámpa van.

Amúgy ez akkumulátorról is működik?

2012. máj. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Teljesmértékben. Sőt ha csak 10W-os használsz, akkor kb 1 A az áramerősség, és mondjuk egy 100Ah-s akkumulátornál ezt megközelítőleg 100 órát jelent. Bár én 50-60 órán keresztül használnám az akkumulátor megóvása végett. De igen arról is lehet használni :). Sőt PWM-el ez az idő kitolható, csak ugye ez akkor a leadott teljesítmény rovására megy (kevésbé fog világítani az izzó, ami nem biztos hogy észrevehető).
2012. máj. 29. 09:44

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!