Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Miért mondják az oroszlánt az...

Miért mondják az oroszlánt az állatok királyának?

Figyelt kérdés

Ezen már évek óta töprengek.Mert ugye nincsen úgymond ,,különleges" tulajdonsága

Pl:gyorsaság-a gepárd gyorsabb

erõ-a medve erõsebb(grizzly,jegesmedve...)

falka össze tartás-a farkasok össze tartóbbak

úszás-a jaguár,a tigris meg még sorolhatnám mi,jobban úszik

erõs harapás-a krokodilé is erõsebb

,,vadság szimbólum"-arra szerintem még a hiúz is megfelelõbb

ilyesztõ-én egy komodói varánusztól jobban paráznák(az aye-aye-tõl meg keresztbe futom magam XD)

Szóval szerintem ennyit az oroszlánról.Szerintetek?



2012. szept. 14. 19:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
Gondolom a megjelenése miatt.
2012. szept. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
61%
A négyszögletű kerek erdő I. konferenciáján az állatok 63% - 37% arányban az oroszlánt választották meg a medve ellenében.
2012. szept. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%
Gondolom, a hímek miatt. Vagyis azok sörénye miatt. Szerintem az oroszlán nemes állatnak tűnik, olyan, mintha koronája lenne. Ezért mondják, hogy az állatok királya.
2012. szept. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Besenyõ Pista bácsinak

Te eggyáltalán hogy kapsz levegõt??

Amúgy a normális válaszolóknak köszi

Zöldpacsi indít!

2012. szept. 14. 20:19
 5/16 anonim ***** válasza:
67%
Levegőt általában az orromon, bár most az allergiás időszakomban néha a számon veszem.
2012. szept. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Azonkívüli nemesi házak vagy királyok címerállata is volt. Innen is jöhet az állatok királya jelzője. Az ereje és tekintélye miatt. A macskák közül ha jól tudom, az oroszlán az egyetlen, ami falkában, családban él és ott egy oroszlán "uralkodik" a csoporton, ergo mint egy egy király a népén, akit ugyanúgy le is lehet taszítanai a trónról, ha nincs támogatása.
2012. szept. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
69%
xD [link]
2012. szept. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
86%

Amiket felsoroltál, tulajdonságok

(gyorsaság, erő, összetartás, úszás, harapás)


ezekben külön-külön valóban mindben vannak nála jobbak, összességében viszont, ha minden tulajdonságot összegyúrunk, magasan a többi fölé tornyosulnak.

Hiába kapna mondjuk a gepárd gyorsaságra 10 pontot 10-ből, ha erőből csak 1-et ér el.

Az oroszlán meg mondjuk mindenből 7-es.


Ha azt nézem, hogy ragadozók közül melyik a legsikeresebb, melyik tudná legyőzni az összes többit, melyik tudja akár a másiktól is elvenni a zsákmányt, abszolút az oroszlán jön ki győztesnek.

2012. szept. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, meg prédaállatok tekintetében is az oroszlán a csúcstartó.

A legnagyobb méretűeket tudják elejteni.

2012. szept. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
82%

"Ha azt nézem, hogy ragadozók közül melyik a legsikeresebb, melyik tudná legyőzni az összes többit, melyik tudja akár a másiktól is elvenni a zsákmányt, abszolút az oroszlán jön ki győztesnek."


Tévedés. A hiénák simán elveszik az oroszlán zsákmányát. Csak ők nem olyan felséges megjelenésű állatok. Viszont a harapásuk talán a legerősebb az emlősök között.

2012. szept. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!