Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A vadkacsát tényleg nem lehet...

A vadkacsát tényleg nem lehet kenyérrel és kiflivel etetni?

Figyelt kérdés

Van nálunk a városban egy kis tó. Sok benne a kacsa, és évek óta ezekkel etették az emberek, mindenki. Soha nem lett tőle semmi bajuk.

Erre most ki lett rakva pár napja egy tápos automata. És rá van írva, hogy ezzel kell etetni a kacsákat, mert a kenyértől felpuffadnak és a tó is algásodik tőle. De hogy tud tőle algásodni, mikor azt vagy a halak vagy a kacsák eszik meg. És tényleg puffadnak?


2013. nov. 15. 20:23
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
dehogy puffadnak csak azért van rá írva,hogy a sok kicsit bambább (már bocsánat a kifejezésért)inkább úgy mondom hogy aki nem figyel annyira oda és keveset tud a kacsákról vegye meg jópénzért ebben a világban már semmi nem szólgálja az állatok érdekét hanem mineden a pénzről szól sztem lehet nyugoddtan etetni tovább kenyérrel mi is mindig azt adunk a városunk tavában élő kacsiknak
2013. nov. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ugyanígy gondoltam én is...
2013. nov. 16. 17:16
 3/4 anonim ***** válasza:

A nedves kenyértől bélhurutot kaphatnak a madarak, ez igaz. Hogy a tó algásodása felgyorsul, az is igaz. Nem tudnak mindent megenni az állatok, a lesüllyedt apró darabkák pedig bomlásnak indulnak. Viszont ami miatt leginkább tiltják a kenyérrel etetést, az az emberi felelőtlenség miatt van. Ugyanis sokan a már régi száraz kenyeret viszik ki a madaraknak, ami gyakran penészes is. Hiába nem látsz a kenyéren penészt, attól még lehet benne, mivel mire a penész szabad szemmel is láthatóvá válik, addigra már belül teljesen átszőtte a kenyeret. A madarak ettől nagyon megbetegedhetnek. Nemrég egy tónál beszélgettem a parkőrrel, aki mesélte, hogy két hattyú is penészes kenyér miatt pusztult el, ráadásul lassan, hosszú szenvedés után. Ő azt mondta, ha már etetünk, azt is inkább csak télen tegyük (nyáron találnak elég táplálékot), és akkor is inkább búzával, vagy akár salátalevéllel (persze nem permetezettel).

De ha mégis kenyeret viszel, akkor figyelj arra, hogy friss legyen, (és ne csomagolt toastkenyér, volt már hogy penészeset kaptam lejárati időn belül) és ne adj sokat, akkor elméletileg nem lehet semmi baj.

2013. nov. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A legjobb pedig, ha nem a vízbe dobáljátok, hanem ha kijönnek a partra, közvetlenül nekik.
2013. nov. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!