Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Milyen következményekkel...

Milyen következményekkel járna Magyarországon 2000 nádi farkas betelepítse?

Figyelt kérdés
2014. jan. 4. 13:09
 1/4 anonim ***** válasza:
64%
Nem kell betelepíteni, már vannak itt és folyamatosan terjeszkednek.
2014. jan. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Előbb-utóbb jutna belőlük elég az erdőkbe, hogy kicsit lecsökkentsék a mérhetetlenül elszaporodott vaddisznóállomány. Azok így nem zabálnák fel az összes makkot, nem tennék tönkre a facsemetéket, lenne esélye az erdőnek ujratermelni magát.
2014. jan. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Jól mondja az első, a nádi farkas (=aranysakál magyarul) erősen terjeszkedik. Az általam ismert vadászok bosszankodnak emiatt, mondván, hogy "nehogy már az fogja meg az őzsutát!" Az igazság azonban az, hogy a tapasztalatok szerint ahol megtelepednek, azokon a területeken 1-2 évig valóban csökken pl. az őzek száma, de aztán stabilizálódik az állomány, miközben az őzek általános egészségi állapota, átlagos testtömegük, valamint a bakok agancsának mérete és minősége is ugrásszerű javulást mutat.

Szóval többek között ilyesmik lennének a következményei valószínűleg.

2014. jan. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Előbb-utóbb jutna belőlük elég az erdőkbe, hogy kicsit lecsökkentsék a mérhetetlenül elszaporodott vaddisznóállomány. "


Ezt kötve hiszem. A sakál nem akkora ragadozó hogy tudná szabályozni a vaddisznóállományt. Arra csak a farkas lenne képes hosszú távon. A sakál maximum elejt egy-két malacot, de a felnőtt disznóknak nem tud nekimenni... Még a farkasoknak is megerőltető egy felnőtt vadkan vagy anyakoca leterítése. Mellesleg a sakál táplálkozása a rókáéhoz hasonló, tehát azt eszik amit legkönnyebben meg tud szerezni -> pockokat, kisrágcsálókat, dögöt, földön fészkelő madártojást, fiókákat, nyúlfikat stb.

Ha nagyon elszaporodik nyilván lesz hatása az itteni vadállományra, de az koránt sem a nagyvadállományt fogja érinteni.

Idén volt pont egy sakálkonferencia Gödöllőn, és ott is hasonló témát feszegettek. Aztán jött egy felháborodott Somogy megyei vadásztársasági vezető, hogy őnáluk van a legtöbb sakál, és ez botrányos, mert megeszi a malacokat meg az őzgidákat, csökken az állomány stb. Közben meg az idei szakcikkek pont arról írtak, hogy Somogy megyében kiugróan magas az őzlétszám az elmúlt évekhez képest. A vaddisznó állomány is folyamatosan növekszik. Tehát hiába van ott sok sakál, a nagyvadat nem tudja erőteljesen szabályozni.

2014. jan. 13. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!