Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Miért nem lövik ki a medvéket...

Miért nem lövik ki a medvéket és a farkasokat?

Figyelt kérdés

A hírek szerint megjelent a barna medve az Északi-Középhegységben (Börzsöny, Mátra, Bükk): Nógrád megyében, és Heves megye nyugati részében.

Sőt már szürke farkas populáció is van itt.


Miért várják meg, míg majd egyszer tragédia történik?

Miféle bomlott agyú ötlet ez, hova vezet ez a beteges "természet védelem"?

A medvének mindent szabad csak az ember meg a többi állat rettegjen tőle?

Elvégre az ember a "csúcsragadozó" a Földön nem?

A vadászok meg menjenek el munkanélkülire?

Nem pontosan az ő feladatuk lenne a - a medve helyett - az erdő vadállományának a féken tartása a túl szaporodástól?


Használtatok-e már medve ellen medve sparyt?

Egyesek szerint a medve el menekül tőle, mások szerint meg elkezd ordítani, és az ordítására egyből oda jön a környék összes többi medvéje is.



2014. dec. 12. 05:33
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
35%

Meg tudom érteni a kérdező véleményét a medvékről.

Erdélyben éjszaka kerékpározás közben rám ijesztett egy medve. Egy falu szélen történt, hirtelen oldalról rám ordított. Az volt a szerencsém hogy erős fényű LED-es fejlámpa volt rajtam, amitől elvakult és nem tudott mit tenni, volt időm tovább tekerni és rövidesen a legközelebbi faluba értem és a kivilágított falut nem tekintette saját territóriumának, tehát nem üldözött.

Az ottaniak elmondása szerint nem mernek kimenni gombászni, de még az erdei munkásokat is legtöbbször vadászok védik fakitermelés közben. A lakosok véleménye is az, hogy nagy őrült volt az aki védetté nyilvánította a medvét. Mivel nem csak életveszélyes, de házak udvarába is bemerészkedik néha. És öl mindent ami élő.

2014. dec. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Agytörzsi Prof: ha úgy érhetőbb, akkor még egyszer elmondom, hogy a medve elől futhatsz, majdnem hogy teljesen felesleges, mert 60 km/h órás sebességével vígan utolér!


Maximum trükközni lehet a medvével, mivel a szaglása nagyon jó, a kutya szaglásán is messze túl tesz; viszont rossz a látása, ezért ha már futsz, akkor véletlenül sem szabad egyenes vonalban futni előle!

Hanem cikk-cakkban kell, így megtévesztheted.


Fára meg csak olyanra érdemes felmászni előle, ami elég erős (nem tudja kidönteni), gyorsan feltudsz mászni rá, az alacsonyabban lévő ágai elbírjuk a medvét, de magasabban lévők már csak téged.


Elterjedt hit a halottnak tetetés, én ezt senkinek nem ajánlanám, ezt már csak akkor szabad alkalmazni, ha már úgyis mindegy, hátha... de semmire nem garancia.


A medve jó 300 kilós vagy annál is nagyobb súlyával, erős és karmos mancsaival és harapásával pillantok alatt megtud ölni egy embert.


Az is igaz, hogy általában kerüli az embert, érdemes hangosan járni ezért az erdőben.

Akkor támad, ha megleped vagy a bocsait védi.


Nem gyakori a medvetámadás, de ahhoz egy is sok, hogy akárcsak 10 évenként egyetlen egy ember életébe is kerüljön!

Én azt mondom, éppen ezért hatalmas nagy felelőtlenség az efféle "természet védő" medve pátyolgatás!


És meglehetősen álszent is, mert miközben pár magát "természet védőnek" képzelő idióta miatt veszélyes állatokat pátyolgatnak (Ázsiában a tigrist, Ausztráliában a krokodilokat), a mindennapi elmebeteg hedomista, fogyasztói társdalom konzum idiótái által eredményezett környezetszennyezés és élőhelypusztítás miatt az emberre veszélytelen állatok ezrei pusztulnak ki lassan, észrevétlenül és biztosan!


Sokkal, de sokkal nagyobb gond például a méhek pusztulása, mert ha méhek eltűnnek, akkor nem lesz mi beporozzon számtalan növényt, és utána az emberiségnek is annyi lesz pár év alatt.


Úgy hogy nem hinném, hogy tévednék, hogy a botrányos hülyeség, sőt az antievolúció netovábbja pátyolgatni mindenféle emberre veszélyes, rá adásul az ökoszisztémában semmilyen komoly szerepet nem játszó vadállatot, miközben a bolygónkra egyéb tekintetben meg vastagon baltázunk és tesszük tönkre!

2014. dec. 12. 22:50
 13/26 A kérdező kommentje:
2014. dec. 12. 22:58
 14/26 A kérdező kommentje:
2014. dec. 12. 23:08
 15/26 anonim ***** válasza:

gond például a méhek pusztulása, mert ha méhek eltűnnek,

Ne aggódj,mert terjednek az afrikai méhecskék. Azok aztán cseppet se veszélyesek.

2014. dec. 13. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 Agytörzsi Prof. válasza:
55%

Kérdező! Még mindig nem érted!?

Nem azt mondtam, hogy a medvénél fuss gyorsabban!

De ha a cimborádnál gyorsabb vagy, akkor te megúszod!

2014. dec. 13. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
81%
Kedves kérdező! Neked medvefóbiád van. Bármilyen ellenkezés felesleges.
2014. dec. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
48%

Kérdésedre a válaszom:szerintem téged kéne kilőni

És a hozzád hasonló gondolkozásu embereket

Nem az állatokat!Ajánlom hogy ne fussunk össze az

Utcán mert én lőnélek ki,ugylátszik a szüleid kiskorodban

Nem tanitottak meg téged arra hogy szeresd a természetet.

2014. dec. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
62%
Szegény kérdezőnek nem volt gyerekszobája.
2014. dec. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim válasza:
29%
Ekkora barmot (a kérdezőre gondoltam).
2014. dec. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!