Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Veszett lehetett ez a róka?

Veszett lehetett ez a róka?

Figyelt kérdés

Falun lakok és az egyik reggel találkoztam egy rókával. Már előbb megláttam, és kiszúrtam, hogy az egy róka lehet. Elbújt az út menti árokban és amikor jött egy-két autó kiugrált az útra (mint amikor a macska játszik kb). Amikor közelebb értem átmentem inkább a másik oldalra, de jött felém. Nem tűnt agresszívnak, és megijedt és visszafordult amikor "elhessegettem" (dobbantottam a lábammal, és kiléptem felé), de újra felém indult, én megint elkergettem, amitől elfutott, de ahogy visszafordultam újra elkezdett követni, de már úgymond óvatosabban, távolságtartóbban, aztán hirtelen megfordultam és futva elkergettem, akkor már ott maradt, nem jött utánam.

Mint írtam nem tűnt agresszívnak és nem láttam, hogy habzana a szája. De szerintem vagy veszett volt vagy valami más baja lehetett, mert egészséges róka szerintem nem akar neki menni az embernek, meg autók elé sem ugrál ki.


2014. dec. 14. 20:57
 1/4 anonim ***** válasza:
ahogy írod valami volt vele biztosan, amúgy rókánál veszettség jele pont az hogy barátságosnak tűnik és így közelit feléd, egy egészséges róka messziről elkerüli az embert.
2014. dec. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A vadon élő összes állatnál a veszettség egyik fő jele hogy nagyon barátságosak. Legközelebb ha látod akkor szólj az illetékes vadásztársaságnak/erdészetnek. (sőt, jobb ha mihamarabb bejelented, hátha még nem is tudnak róla)
2014. dec. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat! A másik kérdésem pont az lett volna, hogy ilyenkor kinek célszerű szólni.
2014. dec. 14. 22:11
 4/4 anonim ***** válasza:
A kisherceg rókája volt, aki megszelídítette. Lehet, hogy valaki etette és éhes volt. Néha látni városi állatok kisfilmeket, tudnak alkalmazkodni a lakott helyekhez. Üdv
2014. dec. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!