Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mennyi az esélye, hogy medvetá...

Mennyi az esélye, hogy medvetámadás áldozataivá válunk a Börzsönyben?

Figyelt kérdés

Néhány haverommal szerettünk volna a Börzsönyben túrázgatni egy kicsit. Még kiskorúak vagyunk, így nem engednek minket, mondván: ,,Teli van medvével, haggyá' má'!'' (Jelzem, nem egyszer voltunk ott ugyanazon barátaimmal, egyszer nem találkoztunk medvével.)


Szóval, volt már ebből baleset, vagy valami? Állatokat tudom, hogy öltek már, de ahová mi szeretnénk menni, Nagy Hideg-hegy - Királyháza, arrafelé van ilyen veszély?


2015. jan. 24. 18:37
 1/10 A kérdező kommentje:
Tény, hogy Észak felől, Szlovákia déli erdeiből, és a Kárpát aljáról szökdösik át néhány egyed, ezt hagyja az erdészet, vagy valahogyan visszaszállítják őket egyáltalán?
2015. jan. 24. 18:39
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia! A medvetámadás miatt nem kell aggódnotok, viszont most a Börzsöny jelentős részén nem szabad kirándulni a decemberi ónos eső okozta súlyos jégkárok miatt. Itt a térkép, hogy hol nem szabad:

[link]


Itt a cikk az Ipoly erdő honlapján:

[link]

2015. jan. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2015. jan. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, azt hittem, az erdőt már kitisztították, de ezek szerint nem. Köszönöm!


Kedves, #2, köszönöm válaszod, de arra voltam kíváncsi, hogy ti találkoztatok -e már medvével. Ettől függetlenül köszi!

2015. jan. 25. 10:24
 5/10 anonim ***** válasza:
28%

Igen, találkozhatsz medvével!

Én már hallottam durva medvetámadásokról, és messziről én is láttam!!!

2015. jan. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a medvét úgy definiáljuk, hogy csap részeg és puska van a kezében (és vadásznak vallja magát) akkor van mitől tartani, egyébként nem
2015. jan. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A második vagyok. Mi szinte minden héten megyünk valahova kirándulni, ebből havi egy-kétszer a Börzsönybe (most a jégkár miatt inkább máshova), és még sosem találkoztunk medvével. Ezt valóban nem írtam le teljesen expliciten. Más állatot, őzet, szarvast, vaddisznót is ritkán látni, de azt azért szoktunk néha, akár csapatosan is.
2015. jan. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Biztonság kedvéért küldd előre az anyósodat!
2015. febr. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 ukulukumixD válasza:
100%
Nem kell félni.Erdélyben, ahol lakok 300 medve él 100 hektáron :D . Még élek
2015. márc. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha Te vagy életem szerelme szívesen beöltözöm a kedvedért egy medvének egy szál virággal, csurom mézzel a kezemben:P ...csak ekkor én ne talizzak egy igazival!!!
2015. márc. 21. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!