Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Miért lövik le az oroszlánokat...

Miért lövik le az oroszlánokat amikor kihalás fenyegeti őket?

Figyelt kérdés
Nem értem a vadászokat,hogy nekik mért móka ,hogy kihalnak ezek a szép állatok. WWF-nek valamit lépnie kéne.

2015. márc. 20. 20:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Azert mert a sok orvvadasz csak a sok penzt latja bennuk. Eladjak minden porcikajukat. A szoruket bundanak a milliomosoknak a belso szerveiket meg a kinai meg hasonlo "nepi gyogyszatokhoz". Hiaba tesznek ellene az allatvedok mert az orvvadaszok mindig egy lepessel elore jarnak.
2015. márc. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az orvvadászokat nem érdekli semmi a pénzen kívül. Képesek lelőni egy állatfaj utolsó élő példányát is. Az egyetlen megoldás az lenne, ha megszűnne a kereslet ezekre az illegális árukra, ami nem valószínű, hogy megtörténik. Mindig lesznek olyan emberek, akik a saját szánalmas életüket fontosabbnak tartják egy állatfaj fennmaradásánál.
2015. márc. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
5%

Eszed tokját fenyegeti őket kihalás, VU kategóriába esnek, azaz sebezhető, közelében nincs a kihalással fenyegtettnek.

amúgy meg azért, miaért itthon is kilövik a vadakat, az élőhelycsökkenés miatt nem negedhető meg, hogy túlszaporodjanak, mert kiírtják egyrészt a zsákmányállatot, közvetve meg magukat is.

2015. márc. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
igen, egyébként az oroszlánokat (legalábbis egyelőre még) nem fenyegeti a kihalás, de ha a kihalás szélén állnának, az nem tartaná vissza az orvvadászokat a lelövésüktől, az is biztos
2015. márc. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Én a Nat Geon és az Animal Planeten hallottam ,Neten is olvastam ,hogy kihalás szélén állnak. Sőt még azt is olvastam ,hogy nem rég bejelentett oroszlánok száma mára annak az 1%-a él vadonban.
2015. márc. 21. 11:07
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem sportvadászok, hanem orvvadászok lövik le őket. Az arabok, kínaiak, és hasonló primitív népek körében nagy a kereslet az egzotikus állatok testrészeire, ennek következtében az orvvadászatban rengeteg pénz van, és az orvvadászok profin fel vannak szerelve (géppuskák, gépágyúk, helikopterek, terpjárók, éjjellátó készülékek, mérgek stb). Az állatvédőknek, akiknek max egy riasztópisztolyuk van (mert többre nincs pénz), semmi esélyük sincs. Hasonló a helyzet az elefántokkal, orszarrvúakkal, hópárducokkal stb.
2015. márc. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Johogy nem majd ök esznek meg minket, nehogy a lekar rakja ma be a nagyit.
2015. márc. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
7 válaszoló! Te nagyon hülye vagy. Már megbocsáss, és helyesen írj köszönöm!
2015. márc. 31. 20:27
 9/12 anonim válasza:
körübelül 3500 példány él még a földön és a WWF rajta van, de nehéz dolguk van ;)
2015. júl. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
bocsi elnéztem, tigrisből van 3,5e
2015. júl. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!