Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Hol és milyen ütemben lehet...

Hol és milyen ütemben lehet számítani a medvék elterjedésére Magyarországon?

Figyelt kérdés
Nógrád és Heves megyében már előfordul egy-egy példány, ahogy elegendő terület híján Szlovákiábol átvándorolnak, és ha itt is szaporodnak, akkor további terjeszkedésre lehet számítani, hogy megfelelő élőhelyet és táplálékot tudjanak találni maguknak. (Persze nem napok kérdése ez, de hosszútávon kérdezem.) Vajon várhatók még újabb egyedek, és ha igen, vajon merre felé vándorolnak? Buta kérdés, de: pl a Dunán át tudnak úszni?

2015. máj. 4. 05:34
 1/7 anonim ***** válasza:

+1

[link]

2015. máj. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy elterjednek.

Védett állat viszont csak 250 e Ft a kilövése. De ez a gátlástalan újgazdag vadászainknak zsebpénz...

2015. máj. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hát ja, sajnos. :(


Viszont ha szaporodnak, akkor csak kell új területeket keresniük, nem?

2015. máj. 8. 05:31
 4/7 anonim ***** válasza:
Betéved, ha szerencséje van, akkor nem lövik ki, és vissza kóborol. Ha nincs akkor kilövik. Ha elkezdenek megjelenni, akkor ráállnak a vadászaink...
2015. máj. 8. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Magyarországon a II. VH-ig volt medve szabadon, a Bakonyban őshonos volt. A háborúban pusztult el az utolsó néhány darab.

A medvéket nem érdekli a határ. (Most ez EU-ban meg főleg nem:). Ha talál élelmet és alvóhelyet, akkor marad. Persze akarjuk-e, hogy kirándulás közben találkozzunk eggyel?

2015. máj. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Max orvvadászok lövik ki, mert Magyarországon fokozottan védett a barna medve. De azért én sem szívesen találkoznék össze eggyel kirándulás közben, bármennyire is szeretem az állatokat. :)
2015. máj. 8. 09:30
 7/7 anonim ***** válasza:
én szívesen találkoznék vele aztán hazavinném házőrzőnek :D még én se mernék bemenni nem hogy más :D
2015. máj. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!