Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A kodiak medve vagy a kafferbi...

A kodiak medve vagy a kafferbivaly vagy az amerikai bölény az erősebb? (elméleti kérdés)

Figyelt kérdés
2016. febr. 4. 13:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha lebontjuk, hogy melyik állat mennyi súlyt bír el, akkor a kafferbivaly nyer. A súlynak a tízszeresét bírja elvonszolni, az amerikai bölény mindössze a hatszorosát, a kodiak medve pedig csak a saját súlyát.
2016. febr. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De én úgy értettem ha összeverekednének
2016. febr. 4. 15:41
 3/8 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben vegyük őket egyforma méretűre, (mondjuk a kodiak medve méretére mert ő a legkisebb) Akkor mondjuk a medvének is volna esélye, de ebben az esetben a vastag bunda miatt a bölény lenne valószínűleg a befutó. Abban az esetben is, ha a saját méretükben bunyóznának. Ugyanis a bölény kihasználja a súly nyújtotta előnyöket (bölény 1 000 kg, bivaly 900 kg kodiak medve 680 kg) A legnagyobb méretű súlyokat írtam ide.
2016. febr. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A méret nem számít!
2016. febr. 5. 06:33
 5/8 anonim ***** válasza:
...nyögte az egyszeri birkózó egy szumó birkózó alatt fekve.
2016. febr. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor a bölény, kihasználva testméretét (súly) gyorsaságát (50 km/h) egy valóságos tank.
2016. febr. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
bölény
2016. febr. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

,,A méret nem számít!" Tényleg? Akkor egyértelmű, hogy egy hangya vs. kékbálna harcban a hangya nyer.

Visszatérve az eredeti kérdésre, a bölénynek és a bivalynak valószínűleg nem egymás pozdorjává verése lenne az első dolga, tekintve, hogy növényevők. Szerintem inkább ,,összefognának", és simán legyőznék így a kodiakot.

2017. aug. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!