Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Szamurájkarddal ki lehetne-e...

Szamurájkarddal ki lehetne-e védeni egy medvetámadást?

Figyelt kérdés

A szamurájkard alatt nem a piaci hamisítványokat értem amivel az utcai bandák gyepálják egymást,hanem rendes évekig kovácsolt japán kardot.

Szerintem egy ilyen karddal simán lelehetne vágni a medve kezét vagy fejét és biztos nem élné túl azt sem,ha átszúrnának rajta egy méteres kardot.

Szóval mit gondoltok egy gyakorlott kardforgató vajon megtudná-e magát védeni egy medve ellen ?



2016. jún. 8. 17:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ hogy hova szúr. Ha testüregbe megy a penge a medve attól még támadhat tovább. Ha létfontosságú szervet szúr meg akkor már ártalmatlanná teheti.


Nem elegendő a kardforgatás, sőt, inkább még azt is be merem vállalni hogy ez esetben hanyagolható, mivel a medve nem fog előtted karddal hadonászni, helyette annál is inkább fontosabb a medve anatómiájának ismerete.

2016. jún. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
96%
amikor az ember azt hinné, ezen az oldalon már minden létező kérdést feltettek...
2016. jún. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a disznóvágás is ilyen, a hentesnek tudnia kell hol kel kivéreztetni az állatot. Szóval tanuld ki a hentes szakmát, vegyél egy igazi szamurájkardot és meztelenül egy szál karddal menj ki a medvék lakta vadonba és éld ki vad vágyaid :D


Csakis medvebundában és a nyakadba akasztott medvefogakkal térhetsz vissza.

2016. jún. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
90%
Hehehe ez jó, én a medvére fogadnék...
2016. jún. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
76%
Hány éves vagy mert ha 12felett akkor ez a kérdés ultra gáz . (12alatt is de ott még hagyjuk)
2016. jún. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
82%
közelharcban nem hiszem hogy az embernek lenne esély. kivéve persze ha piszok nagy mázlija van. meg attól is függ mekkora a medve. de én inkább egy 454-es vagy egy 460-as revolverrel mennék neki.
2016. jún. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
86%
Ugye a szamurajoknak volt az a kivaltsaguk japanban,hogy csak ők hordhattak fegyvert maguknal, egy jol kepzett szamuraj szerintem kivedte volna a medvetamadast, vago fegyver a katana nem szuro
2016. jún. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

Egyébkét ez a kérdés úgy fogalmazódott meg bennem,hogy az egyik haverommal beszéltünk miképp lehet védekezni a medve ellen és ennek során szóba került a szamurájkard mint önvédelmi eszköz. Ő arra voksolt,hogy a medve előbb üti le ellenfelét minthogy az végzetes vágást ejtsen rajta,de én úgy vélem,hogy kellő tudással és egy kis mákkal van valamennyi esélyünk :)

Persze nekem is előbb eszembe jutna egy jó féle vadászpuska vagy akár a paprika spray,ha medve elleni védekezésről van szó.

2016. jún. 8. 18:30
 9/18 anonim ***** válasza:
76%

Elég hosszú lába van a medvének, és korántsem annyira lomha mint amilyennek kinéz.


Egy képzett szamuráj le tudná győzni, de ha én most a kezedbe adnék egy katanát (+adok egy gyorstalpalót) és így löknélek ki a medve elé, akkor elég hamar kinyuvadnál.

2016. jún. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Max ha messzebbről belehajítod a kardot mint az utolsó szamuráj című filmben a főhős.
2016. jún. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!