Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Kedves kommentelők! Hogyha...

Kedves kommentelők! Hogyha nagyon szeretem a farkasokat és igen tartani is szeretnék. Van rá egy engedély?

Figyelt kérdés

Önmagában ez furcsa kérdés de ha nincs

esetleg hol lenne lehetőségem segíteni a farkasoknak/at



2016. aug. 2. 19:09
 1/5 anonim válasza:
Én úgy tudom lehet tartani megfelelő engedéllyel, de pontosan nem tudom milyenek kellennek hozzá. Viszont azt ne feledd, hogy a farkas falkában érzi jól magát, szóval egyet ne tarts, minimum 4-5, és nagyon ici-pici korától kell őket nevelned.Ha jól tudom Norvégiában van egy férfi, aki tart farkasokat, és lehet is látogatni, viszont a falkába nem enged be senkit (értsd kerítésen belül), mert aki nem falka tag, széttépik.
2016. aug. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Engedély kell hozzá, de ne érdemes figyelembe venni, hogy kísérleteztek kis farkasok kutyaként nevelésével, ami néhány hónapig működött is, de nem lehetett őket igazán fegyelmezni és engedelmességre bírni :)

A vereságyházi farkasparkba talán érdemes önkéntesnek jelentkezni, ha farkasokkal akarsz foglalkozni :)

Én is imádom őket, ezért is szerettem bele a csehszlovák farkaskutyába (50-es években németjuhász-farkas keresztezéssel létrehozott fajta)

2016. aug. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha kérdezed, akkor nincs rá engedélyed.


Jogszabály szerint, magánszemély is tarthat farkast, mert közepesen veszélyes állatfajnak van besorolva. Vannak feltételei, mind a személy végzettsége, képzettsége tekintetében; mind a tartási feltételekre vonatkozóan.


A vonatkozó jogszabály: a veszélyes állatfajokról és egyedeik tartásának szabályairól szóló 85/2015. (XII. 17.) FM rendelet.


Eszerint, a farkas közepesen veszélyes állatfaj.

„2. melléklet”

„5.8. szürke farkas (Canis lupus)”

„5.9. vörös farkas (Canis rufus)”

„5.13. prérifarkas (Canis latrans)”


A rendelet hatályos szövege elolvasható, például, a Nemzeti Jogszabálytárban:

[link]

Itt az 5. § és a 7. § tartalmazza, hogy mik a személyi feltételek.


A 4. fejezetcím alatt („Veszélyes állatokkal kapcsolatos engedélyek és bejelentések”) további feltételek olvashatók.


A 4. melléklet a tartási feltéteket tartalmazza:

7.10 Szürke farkasé, vörös farkasé, prérifarkasé: 7.10.1 – 7.10.8 pontokban.

2016. aug. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak nagyon köszönöm ja és a hozzáfűznivalóm az egyik kommenthez, hogy nem mindenbe vagyok jó de ha farkasokról van szó bármire képesvagyok. Figyelj hogyha az uncsihugomat meg tudom nevelni egy farkast sem lesz nehéz .-. >.-
2016. aug. 3. 11:32
 5/5 anonim ***** válasza:

Megfelelő tudás, tapasztalat (több éves), végzettség, elhelyezéshez szükséges felszereltség hiányában nem fog kapni senki engedélyt farkas tartásra.

Ajánlom, hogy látogass el Veresegyházra a medveparkba és beszélgess el Szilágyi Istvánnal.

Önkénteseket nem hiszem, hogy fogadnak ott, de szakmai gyakorlatra lehet menni oda. Én is voltam 3 hónapot, kis farkasoztam meg minden. De nem játék és mese velük együtt élni.

2016. aug. 4. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!