Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Ti tudtok kecsét szeliditeni?

Ti tudtok kecsét szeliditeni?

Figyelt kérdés
Tegnap vettem egy kecskét,de sajnos megbököt.Tudtok segiteni?

2016. szept. 25. 14:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A kecske az egyik legönállóbb háziállat maradt az idők folyamán, de lehet azért kezelni. Fiú vagy lány?

A lánynál ez inkább véletlen fordul elő, akár egy légy szállt rá valahova, vagy vakarózni akart, nem feltétlen szándékos.

A fiúnál kell figyelni, mert náluk ez része az életüknek. Ők akarnak lenni a "főnökök". Én úgy szoktam kezelni, hogy a földre fektetem és pöckölgetem az "arcát", piszkálgatom és nem engedem felkelni, ráfekszem néhány percig. Mivel a bakom 90kg körüli volt, nem volt egyszerű, de ha kezdett arcoskodni kénytelen voltam. Sajnos ezt naponta meg kellett tennem, mert eleinte nagyon erőszakoskodó volt. Aztán egy idő után szépen lassan inkább csak dörgölőzködni jött hozzám. Rendszeresen adtam kézből egy kevéske abrakot is.

Ha kecskék között vagy, nagyon figyelj arra, hogy a szemedet ne tudják kiszúrni. Sokszor kapkodják a fejüket, pedig nem feltétlen akarnak ártani.

2016. szept. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1.: a kecsköt meg kell enni, nem szeliditgetni

2.: ha bakkecske akk szamits erre a viselkedösre tovabbra is

3.: nem akarlak kritizalni, de ha komoly megprobaltatasokon ment at mint pl.: razkodas egy furgonban, bunko elötted levö gazda, erszakoskodas, akkor persze hogy megtamad

2016. okt. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!