Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Szerintetek melyik kutyafajta...

Szerintetek melyik kutyafajta az amelyik könnyedén le terítene egy Rottweiler-t 1vs1 küzdelembe?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk egyenlő esélyekkel egyenlő felkészüléssel egymásnak eresztenék a két kutya fajtát. Nem azért kérdezem mert kutyaviadalt vagy bármi ilyesmi járna a fejembe csak kíváncsi vagyok. És még valami negatív kommentekre nem vagyok kíváncsi google a barátod meg a többi ostoba negatív válasz.

#küzdelem #erösség #Rotweiler #Kutya1vs1 #Melyik győzne könnyedén
2016. szept. 26. 15:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Óriás tibeti masztiff


[link]


vagy a szibériai medveölő


[link]

2016. szept. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem még a Kangal is ilyen lehet.
2016. szept. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nagy kutyafajtáknak, ún. "medveölőknek" van a legnagyobb esélyük, illetve a nyájat őrző (nem terelő!!) kutyáknak.


Például a komondor is, a hosszú szőre megvédi a harapástól (ezért tenyésztették így, hogy a farkas ne tudja megsebezni) és míg a roti a "semmit" harapja, addig az tud rajta fogást találni.


Amúgy eléggé szerencse kérdése a dolog, attól függ hogy melyik kutya kapja el hamarabb (illetve jobb helyen) a másikat. A rotinak van amúgy a legerősebb harapása a kutyák között.

2016. szept. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kangal-hoz volt szerencsém az télleg egy komoly kutya én még mondjuk egy Kaukázusi medveölő-re gondoltam ami még le tudná teríteni a rotit, csak itt megint felmerül 1 kérdés hogy ugye mivel a roti idéző jelbe "harcikutya" és ilyen nagyobb testű kutyák mint az óriás tibeti masztiff vagy egy kau vagy akár a kangal illetve ilyen nagyobb méretű társai azért mégse harci kutyák szimplán télleg csak a méretük az ami esetleg el döntheti az eredményt ? De mondjuk egy amerikai bully xxl vagy egy dobermann-nak mennyi esélye lenne a rotival szembe ?
2016. szept. 26. 23:23
 5/8 anonim ***** válasza:
A roti nem harci kutya, igazából sose használták kutyaviadalra és nem szelektálták erre,nem a ringben való életben maradás "tenyésztette" ki. Őrző -védő kutya és régebben marhahajcsár kutya volt. Erős alkatú ,domináló jellemű eb,de nem harcikutya, ember ellen személyvédelemre ,sokkal inkább alkalmas mint kutyaharcoltatásra. Ezért egy pit is nagy eséllyel lenyomja,de vannak ellenpéldák is bőven,de egy 20 kg-al eleve nehezebb pásztoreb ,komondor, káj , a méreténél fogva valószínű legyőzné .
2016. okt. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha nem a 2x-3x akkora nyájőrző kutyák persze hogy erősebbek. Viszont ha a saját súlycsoportját nézzük (kb azonos méret , súly , izomzat) akkor nemsok kutyafajta van ami komolyabb kíhívás lenne. Egy Akita , Karéliai medvekutya (azonos méretű a rotihoz) és egy kissebb bandog lenne egyenlő ellenfél vele szerintem.
2017. febr. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok a "nem"-et nem akartam odaírni
2017. febr. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A cane corso is azonos vele kb
2017. febr. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!