Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Lehet kezdeni bármit is a...

Lehet kezdeni bármit is a vadállatokkal a kertemben?

Figyelt kérdés

Erdő szélén van a kert és lényegében csak egyik oldalról határolja kerítés, egyik oldalról embernek áthatolhatatlan bozót egyik oldalról a telekszomszéd, egyik oldalról a másik telekszomszéd. Van vaddisznó túrás is, különböző ösvények, láttam már őzikét is a kertbe, előző tulaj találkozott rókával. Eddig nem zavart, mert szeretem az állatokat és lényegében csak egy hétvégi pihenős teleknek szántam, de szeretnék elkezdeni jövőre termelni is rajta. Lehet valamit tenni a rengeteg vadállat ellen? Kerítés nem opció, mert kb 120 méternyi kerítést kellene csinálnom. Valamint olyan opció sem játszik, hogy megölöm az állatokat.


(szomszédokkal szinte sosem találkozom, egy idős bácsié az egyik kert, őt a 4 évem alatt egyszer láttam, a másik pedig valami fiatalemberé őt még sosem láttam, ő csak kb félévente lejön és lekaszállja a területet)


2016. dec. 5. 12:10
 1/6 anonim válasza:
0%
Termelj nyulat, csirkét, kukoricát, sárgarépát had örüljenek az állatok...:)
2016. dec. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mondjuk én olyan hibbant vagyok, hogy direkt ültettem nekik tavaly is egy kis sárgarépát meg a rosszabb körtét, almát egy kupacba hordtam hagy egyék :D
2016. dec. 5. 12:18
 3/6 Platypus ***** válasza:
Hasonló helyzetben vagyok, sajnos nincs tökéletes megoldás. Nálunk még volt is kerítés, de a vaddisznó ellen nem ért sokat. És miután a disznó kibontotta, jöttek az őzek is gyümöcsfát rágni. A vadriasztó zacskók, kutyaszőr meg ilyenek semmit se értek. Amióta nincs több hagymás virág és csak gyümölcsfák vannak azóta nem látom a vaddisznók nyomait, de leginkább azért mert nem maradt semmi ami érdekelné őket. A zöldségek, hullott gyümölcs és a tulipánhagyma szabályos vaddisznómágnes. Pedig van egy vadász is aki minden héten elmegy előttünk valami csalikat ellenőrizni az erdőben, az önkormi megbízásából. Talán lövik is a disznókat. Mindezt egy pestkörnyéki településen, hivatalosan belterületen. Szerintem kerítés nélkül veszett ügy.
2016. dec. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Érdekes, nálunk pl a tulipánnak semmi baja. A hullot gyümölcsöt eltakarítják szépen, mással még nem próbálkoztunk.
2016. dec. 5. 13:09
 5/6 anonim válasza:
2016. dec. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Villanypásztorral megpróbálkozhatsz. Lehet, hogy 1-2x elszaggatják a vezetéket, de megtanulják idővel.

Igaz, pénzbe kerül a kütyü, de mégsem annyi, mint egy komplett kerítés.

2017. jan. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!