Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Lehet tartani selyemmajmot...

Lehet tartani selyemmajmot Magyarországon? Ha igen mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat! :)

2017. márc. 12. 13:39
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem.
2017. márc. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
3%
Szerencsére nem
2017. márc. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehetni mindent lehet, csak engedéllyel. Engedélyed akkor lesz, ha alkalmas vagy és meg vannak a körülmények. A körülmények megteremtése párszáz millió forintól kezdődik... Van még kérdés?
2017. márc. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet persze. De szerencsére nem olyan egyszerű ehhez hozzájutni, nem véletlenül.


"A majomtartás jogi követelményei.

A majmok tartására külön jogszabályok vonatkoznak. Az összes majom nemzetközi védelem alatt áll. Az oroszlánmajmocskán és selyemmajmocskán kívül minden faj veszélyes állatnak minősül, így engedélyköteles a beszerzésük és tartásuk.

A kereskedelemben kapható majmokhoz Tenyésztői Bizonyítvány tartozik, amelyet csak a szakhatóság (KVM Természetvédelmi Hivatala) állathat ki. Nemzetközi kereskedelmükre a Washingtoni egyezmény vonatkozik (engedélyköteles az országból kivinni és behozni a majmokat). Egyes esetekben még a majomgazda szomszédságában élők írásos beleegyezése is szükséges lehet.


A fentiekből kitűnik, hogy majmot tartani nemcsak körülményes, hanem nem is olyan jó, mint aminek tűnik. Legjobb ezért, ha szakemberre bízzuk a majomtartást, mi magunk pedig csak látogatóba járunk az állatkertbe. Nem fogjuk megbánni."

2017. márc. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
97%

Igen, lehet. Nincs veszélyes állatnak minősítve sem, tehát nem kell teljesíteni az azokra előírt engedélyezési-, tartási feltételeket.

Nem tudom kérdésed okát sem, célját sem.

Ha arra vagy kíváncsi, hogy aki tart ilyet, jogosan tartja-e, attól függ, hogy a forgalmazásának megtiltása előtt szerezte-e be. Arra viszont nem tudok válaszolni, hogy aki tart, mennyit képes/hajlandó költeni rá.

Ha azért kérdezed, mert fontolgatod a tartását, akkor egyszerű a válasz: nem tarthatsz. Pontosabban, ez következmény. Ha kérdezed, akkor bizonyára nem vagy tartó, és Magyarországon, legálisan, nem is válhatsz azzá. Ugyanis, ahhoz be kéne szerezned, de tilos a forgalmazása.

„Kedvtelésből tartott főemlős nem forgalmazható.” ← 41/2010. (II. 26.) Korm. rendelet

a kedvtelésből tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról 3. § (1)

És, a selyemmajom a főemlősök rendjébe tartozik.

Ha nem kedvtelésből, hanem tudományos céllal tartanád - amihez megfelelő felkészültség szükséges -, akkor bizonyára nem itt érdeklődnél.

2017. márc. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, ezt én sem tudom biztosan (talán te igen), de a kedvtelésen kívűl milyen kategóriák vannak még? Mert ez a része szerintem a legkisebb probléma. Ha valaki dollár milliomos akkor képes pl. állatkerti körülményeket teremteni... Ha kiállítva tartja ott és olyan képesítése is van mint egy gondozónak akkor az úgy oké, nem? :D
2017. márc. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
8%
Szerintem tök jó ötlet, hogy majmot tarts. Egyedi. Manapság az emberek 99%-a két állatban tud gondolkodni, kutya vagy macska.
2017. márc. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
65%
Ne tarts semmilyen vadállatot csak olyat ami háziasított mert tönkreteszed az életét és ez neked jó lesz neki pedig rabság. Arról nem beszélve hogy költséges és kiszakítod a természetes környezetétől és egy idő után beleőrül és könnyebben megbetegszik vagy agresszív lesz.
2017. márc. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Természetesen nem szeretnék ilyen állatkát tartani, csak érdeklődtem, hogy szabad-e.
2017. máj. 13. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!