Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Csak en tartom, , allatkinzasn...

Csak en tartom, , allatkinzasnak, , a vadallatok allatkertben valo tartasat?

Figyelt kérdés

Jo, nyilvan nem az, mert nem bantjak oket, kapnak inni, enni.... de biztos vagyok benne, hogy nem erzik jol magukat ott.


Multkor voltam allatkertben, es nagyon vartam, mert emlekeztem ra, mennyire elveztem, mennyire tetszett az a sok allat, de akkor meg kb 15 eves voltam, akkor voltam utoljara ilyen helyen.


Felnott(ebb) fejjel viszont egyaltalan nem tetszett a dolog. Sajnaltam mindegyik szerencsetlen joszagot. A legtobbjuk egyedul volt, par nelkul. Pl a madarak. A bagoly egy gardron szekreny meretu helyre volt bezarva, volt bent egy fa, es annyi. A keselyu nagyobb helyet kapott ugyan, de szinten hasonlo korulmenyek kozott el. Egy tisztessegeset nem tud korberepulni.

A tigris meg korbe korbe jarkalt egesz nap. ( tobbszor is megneztuk) Kivan taposba egy ut, es azon cikazik korbe, megallas nelkul. O is par nelkul van.

Ott vannak a zsirafok.. a kint teruletuk annyibol all, hogy elsetal szerencsetlen A-bol B- be, ami kb 20 x10 meter,es a mellkasa surolja a korlatot. Egy zsirafnak ekkora hely?!?!

Van egy patas joszag, szinten egyedul, egy nagyobb teruleten , ami tiszta sar, egy szal zold noveny nincs bent neki.. annyit lattam , hogy all a korlat elott es nezi a szomszed vaddisznot. Meg se moccant.


Es ezeknek az allatoknak ennyi az elete. Semmi oromuk, boldogsaguk nincs. Egesznap emberek bamuljak, etetik, dobaljal oket, kiabalnak rajuk. Szerintem a nagy reszuk teljesen meg van kattanva. Egyszeruen latszik rajtuk, hogy mar nem 100-asok. Es ez borszaszto erzessel tolt el. Hogy van ez, hogy ilyen eletkorulmenyek kozott egyaltalan engedik, hogy vadallatot tarsanak? Nem is ertem. Felhaborit!

Mi a ti velemenyetek errol?



2017. jún. 22. 13:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%

Én is nagyon sajnálom őket.

Gyereket én pl. bizonyos életkor alatt egyáltalán nem engednék be az állatkertbe. Az őrületbe kergetik az állatokat és úgysem értik, nem is érdekli őket.

2017. jún. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Egyetértek, nem jó ott nekik, de másik szempontból nézve pedig mégis jobb helyük van. Az állatkertben élő allatok alapból fogságban születtek, tehát nekik az a megszokott, és nem biztos, hogy a vadonban túlélnének. Másrészt az ember folyamatosan tönkreteszi, nyomorítja össze az állatok élőhelyét, az állatok pedig éheznek, ez nekik egyáltalán nem buli. Meg hát ugye orvvadászat, veszélyeztetett fajok, felboruló tápláléklánc, betegségek, halálos sérülések. Ha ezeket vesszük figyelembe, az állatkerti állatoknak jobb és hosszabb életük van.
2017. jún. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
82%
Nem teljesen értek veled egyet. De még mindig jobb soruk van mit a cirkuszi állatoknak. Hogy érezhetik magukat a vadállatok magukat a Tesco parkolóban egy kis helyre bezsúfolva? Az állatkerti állatoknak annyival könnyebb, hogy nem utaznak állandóan.
2017. jún. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

2# ertem, ezek is fontos dolgok.


De! Ahol nincs penz rendesen, tisztesseges korulmenyekkozott allatot tartani, ott megse kellene fordulni az emberek fejeben annak, hogy nyissanak allatkertet. Vagy pedig:

1, keves allat, rendes elerkoulmenyekkel

2, ha mar uzemel egy ilyen allatborton, minden erovel torekedni kellene, hogy az allatoknak jobb helyet biztositsanak, vagy LEGALABB part talaljanak nekik

3, nem kellene minden csoro, putri varosnak allarkerter nyitni, ahol egyebkent rendes kerekpar utra se telik.


Eleg lenne minden megyebe 1 db,ahol rendesen tudnak oket tartani. Az ember ha elakar menni, megoldja.



De sajnos a kapzsisag, penzehseg soha nem fog kiveszni. Kar, hogy ennek artatlanok latjak a karat.

2017. jún. 22. 14:17
 5/12 anonim ***** válasza:
70%

Etikai okoból vagyok vegán. Nem vásárolok állati eredetű termékeket, se állatokon tesztelt termékeket, se olyan dolgokat, amiket mások (emberek/állatok) kizsákmányolásával állítottak elő.

Sokszor mondják nekem, hogy a vágásra szánt állatok igaz, hogy szenvednek egész életükben, de hiszen ők csak miattunk léteznek, és az, hogy létezhetnek, a mi érdemünk. Tehát ezek az embrek úgy gondolják, hogy jobb egy állatnak az, hogy egész életében szenved, mintha csupán csak nem lenne.

Én ezzel nagyon nem értek egyet.

Az állatkertekbe kerülő állatok nagy része nem lenne életképes a vadonban, pl, mert egész életében egy cirkuszban élt, vagy mert valamilyen betegsége van. Ezeket az állatokat lehet állatkertben tartani szerintem.

Viszont az, hogy az állatkerti állatokat szaporodásra ösztönzik/kényszerítik, nem helyes. Így sincs elég helyük az állatoknak...

Ha meg a fajfenntartás lenne a cél, akkor rezervátumokban kéne tartani az állatokat.

Sajnos a cirkuszok és állatkertek legfőbb célja a profit. A hülye, visítozó kisgyerekek a célközönség...

2017. jún. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%
Én is ugyanígy vagyok vele. Egyszer egy rókát láttam, egy kb 3-4 méter széles és hosszú helyen (olyan volt mint egy udvar) volt bezárva egy odú és ennyi, a tűző napon. Szegény fel-alá szaladgált kétségbe volt esve, a kerítés egyik végétől a másikig szaladgált és nem hagyta abba.. Nem is úgy nézett ki mint egy vadon élő róka, csúnya volt, megviselt. Annyira sajnáltam, látszott rajta hogy nem bírja a bezártságot. Soha többé nem megyek ilyen helyre. A többi állattal is ugyan így vagyok. Mikor a madarak akik a szabadság jelképei be vannak zárva egy kis ketrecbe, repülni sem tudnak, ez állatkínzás. A madarak mindenhova elrepülhetnek eredetileg, sőt lehet korábban szabadok voltak.. most akkor képzeld el hogy mit érez hogy így bezárják egy szarba. Az életének semmi értelme csak azért van hogy megnézzék. Gyűlölöm az ilyen helyeket. Örülök hogy nem egyedül vagyok ezzel.
2017. jún. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%
Én is nagyon sajnálom őket. Én betiltanám az állatkerteket és cirkuszokat is. De sok kerti kutyát is sajnálok.
2017. jún. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Salx Narval ***** válasza:
100%
A tiltakozók azt is vegyék figyelembe amit már előttem is írtak, hogy ezeket az állatokat már nem a vadonban fogdossák össze, legalábbis nem mindet. Két lehetőség van az elárvult, vagy fogságban született, esetleg sérült állatok számára vagy elpusztítják őket, vagy állatkertbe kerülnek, kevés az az állat aki visszaengedhető. Persze véget lehetne vetni az egésznek egy törvénnyel, de szerintem még jobb lenne ha inkább több pénzért élhetőbb helyet biztosítanánk ezeknek az állatoknak.
2017. jún. 30. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem mindegy hogy melyik állatkert. Inkább lennék Veszprémi tigris mint budapesti.

A cirkuszokban meg úgy tudom néhány éve már nincs "nagyállatos" produkció, pont tiltás miatt.

2017. júl. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az állatok azért kerülnek állatkertbe, mert vagy elárvultak, vagy az élőhelyük eltűnt, vagy a vadászat miatt. De ha nem lennének állatkertek, akkor még kevesebb állat élne a földön, és ha nem tetszik akkor nem kell odamenni. Aki meg azt írta, hogy sajnálja a kertben tartott kutyákat, az mégis hol tartaná a kutyáját?!
2018. jan. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!