Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Lehet muflonnal találkozni a...

Lehet muflonnal találkozni a Tapolca (Veszprém megye) környéki erdőkben?

Figyelt kérdés
Válaszokat elsősorban erdészektől, vadászoktól várok.
2010. jún. 5. 11:40
 1/7 anonim ***** válasza:

egyik ismerősöm vadászik néha a Keszthelyi hegységben és ott van muflon.

Ritka, és óvatos állat, ezért nem hiszem h találkoznál ilyen állattal.

Amúgy én ettem már muflon húst, szerintem nagyon finom :P

2010. jún. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

kb 5 másodpercbe került megtalálni és még 20-ba elolvasni :)


Földközi-tengeri szigetek közül Szardínián, Korzikán, Szicílián és Cipruson, ezeken kívül Anatóliában, Örményországban, Irakban, Iránban, Grúziában és Azerbajdzsánban őshonos. Közép- és Dél-Európába Korzikáról telepítették be. Magyarországra először 1868-ban hoztak be a frankfurti és a brüsszeli állatkertekből a Nyitra megyei Gímesre. Innen került később a mai Magyarország területére 1901-ben, Füzérradványba. Napjainkban a telepítéseknek köszönhetően a Kárpát-medence minden középhegységi területén előfordul.


Szóval lehetséges. (bár én sosme láttam még, pedig szoktam arrafelé járni)

2010. jún. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kedves Második Válaszoló! Elhiszem, mert ezt én is megtaláltam, de a közvetlen környéken való jelenlétére

ez a forrás nem tesz utalást. S én Tapolca közvetlen környékét kérdeztem (Billegei-erdő), ettől független köszönöm,hogy válaszoltál.

2010. jún. 6. 10:41
 4/7 anonim ***** válasza:

Agráregyetemen tanulok.

Egyik tárgyam keretében esett szó muflonokról és ha nagyon kevés is de élnek szabadon.

Remélem nem vadászat miatt kérdezed ha mégis remélem nem fogsz találni.

Ettől függetlenül minden jót kívánok!

2010. jún. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem vadászat céljából kérdezem, hanem a faj és betelepítésének következményeinek kutatása céljából.

Másrészint kedvenceim a vadjuh félék (is).

2010. jún. 12. 10:03
 6/7 anonim ***** válasza:
Erdőkbe nem hiszem, viszont én már láttam szórakozó helyeken és plázákba jó kis szöszi mufflonokat eredeti karosszériával! És vadásztam is rájuk!
2010. aug. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 AlexanderC válasza:
Előfordulhat, hogy látod, de erre nagyon apró az esély. Veszprémben sincsen túl sok belőlük, de ott viszont vadászható. Hazánkban nem él túl sok szabadon. Baranyában konkrétan van(10-15 db).
2010. okt. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!