Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Egy óriás sas vagy egy pitbull...

Egy óriás sas vagy egy pitbull jönne ki győztesen, ha megküzdenének?

Figyelt kérdés
2018. jan. 21. 20:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

Miért akarnának megküzdeni????

Amúgy a legtöbb kutya visszavonul, ha számára kedvezőtlenek az erőviszonyok, a sas meg nem elmebeteg, hogy bárkivel is megküzdjön, a könnyen elejthető prédákra vadászik.

2018. jan. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
16%
Óriás sas mekkora mi a faja? Való életben meg úgyse küzdenének meg, mert minek?
2018. jan. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
30%
Egy átlag sasnak is több centiméteres karmai vannak-hát még egy "óriásnak",-ha észrevétlenül rácsapna egy kutyára mire az észrevenné már el lenne törve a gerince vagy legalábbis lebénulna stb.Amelyik sasnak ez a specialitása a zsákmányszerzésnél már tudja hogy nem a harapós rész felől kell támadni a földön ülve szemtől szemben...
2018. jan. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Sassal farkasra is vadásznak, pedig az jóval nagyobb és erősebb, mint a pit.
2018. jan. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%

Lesből támadva vadásznak vele, úgy könnyű, és egyébként sem a sas öli meg a farkasokat a vadászatban, hanem lefogja, míg a gazdája odaér. Mindegy.

Gondolom ebben a képzelt csatában a földön csapnának össze, bár így sincs sok értelme a kérdésnek, de akkor annyi erővel már lehetne háromfejű sárkány vs. óriás krokodilcápa is.

Bár "óriás sas" nem létezik, de mondjuk egy fehérfejű rétisas vagy szirti sas elég nagy ahhoz, hogy halálos sebet tudjon ejteni egy nagyobb kutyán is, viszont a kutya is képes arra, hogy egy nálánál jóval nagyobb ellenfél torkát elkapja.

Semmi értelme ezeknek a "ki győzne" kérdéseknek, a tacskó is tud rókát fogni, ha szerencsésen mozdul, pedig mennyivel kisebb.

2018. jan. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
23%
Egyértelműen a sas. Kréta szigetén a szirtisasok birkákat visznek el. Felemeli a levegőbe. A Hortobágyon is láttam már, hogy pitbulnál jóval nagyobb kutyát kapott fel. Alig tudta kiszabadítani a gazdája. Ráfog a kutya fejére meg házára és összeroppantja. Nem sok esélye van a kutyának.
2018. jan. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hátára csak elütöttem ☺
2018. jan. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azért tettem fel ezt a kérdést, mert nemrég láttam egy videót, amiben egy szirti sas egy hegyi kecskét elragadva elrepült. Ekkor arra gondoltam, hogy mi lenne, ha véletlenül egy harcra nevelt pitbullt kapna fel a sas és elvinné a fészkébe, hogy megegye, ott a szilárd talajt érve viszont már a kutya is visszatámadhatna akár.
2018. jan. 22. 14:50
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
a földről nem tudná felkapni a sas, viszont ha egy szirten állna a harci kutya akkor simán lekapná lendületből amúgy ha a földön harcolnának szerintem a sas nyerne de ha szerzel egy sast én szerzek egy harci kutyát és megnézzük, hogy ki nyer :DDD
2018. jan. 26. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A szirti sas nem azért szirti, mert kizárólagosan ott él, hanem oda rakja a fészkét és neveli utódjait. A táplálékát pedig a szárazföldön bárhonnan beszerzi amit a kb. 2 m.-es fesztávú szárnyával a levegőbe tud emelni.
2018. jan. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!