Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Ha Magyarországon minden...

Ha Magyarországon minden kétéltű védett, akkor hogy lehet éttermekben rántott békacombot rendelni?

Figyelt kérdés
[link] például itt is szerepel az étlapon. Nem értem, ha védett, akkor hogyan lehet legálisan feltálalni a békacombot?
2010. jún. 15. 22:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%
Mert ki mondta, hogy védett fajokat tálalnak fel? Importálni is lehet ám, és különben meg védetni mindíg fajt szokás. Most az egy dolog, hogy a könnyebb megjegyzés érdekében azt mondjuk mind1ik védett, de attól még tételesen egyenként le vannak írva a védett fajok. Ami nincs köztük az megszívta.
2010. jún. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%

Én is úgy tudom, hogy kompletten védett minden faj Magyarországon. Az ok amiért ehetik hát, nem tudom biztosan de

1: import

2: nem őshonos a faj tehát nem vonatkozik rá a törvény

2010. jún. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazért, amiért a védett éti csigát millió számra lehet exportálni Franciaországba. Pénz beszél, kutya ugat.
2010. jún. 16. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egyébként kompletten minden kétéltű védett, tehát akkor maximum importról lehet szó...
2010. jún. 16. 10:42
 5/12 anonim ***** válasza:
69%
ÁÁÁ ÉN KINYÍRTAM EGY BÉKÁT O.O
2010. jún. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%
Magyarországon tényleg minden kétéltű és hüllő védett, tehát elpusztításuk 10 000-től 500 000-ig terjedő bírságot jelent, attól függően, hogy mennyire védett fajt öltél meg. Az előttem hozzászóló pedig képzelem mekkora egy tahó lehet az idióta kommentjével. Tehát vagy import áru vagy tenyésztett békákról van szó.
2010. jún. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
69%

NEM vagyok tahó kikérem magamnak ...



Azt nem értem h akkor itt pécelen miért van tele mindenkinek midnene békákkal ha oylan hűde értékes állatok...

2010. jún. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%
Bocsi a tahóért, de a kommented felhúzhat néhány állatvédőt, köztük engem is. A védettség pedig nem azt jelenti, hogy kevés van (az a veszélyeztetett) egy állatból, hanem azt, hogy nem lehet őket elpusztítani. Ez amolyan megelőzés, hogy ne kerüljenek a békák se a kihalás szélére.
2010. jún. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
De ez véletlen votl xD Asszem biciklivel rámentem vagy vmi iylesmi .. =(
2010. jún. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%
Azokat erre a célra tenyésztik....
2010. jún. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!