Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Magyarország mely részén él...

Magyarország mely részén él aranysakál (leszámítva az állatkerteket, vadasparkokat)?

Figyelt kérdés

2018. aug. 8. 18:18
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

Bp belterületén, a reptérhez közel egy elhagyatott ipartelepen láttak ilyen állatot tavaly előtt az őrök. Szóval nem kivételesen ritka. Asszem állathatározóból nézték meg, mi is az. Persze ha ők hazudtak, én is.


Van ám elterjedési térkép a neten.

2018. aug. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Én olyan kb, 5 éve láttam Gárdony külterületén, a Határ úttól kifelé egy ligetes területen.
2018. aug. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%
Győr melletti területeken is egyre elterjedtebb.
2018. aug. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%
Somogy, Baranya, Bács-Kiskun megyében sok van, de egyre terjeszkedik észak felé.
2018. aug. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

A szerb és horvát határ melletti részeken a leggyakoribb,de most már nem ritka attól jóval messzibb területeken sem pl:Győr környékén is feltűnt már többször.

Legkevésbé az Északi-Középhegységben terjedt el Nógrádban és Borsodban ha jól tudom még nem találkoztak vele(bár ezt elég régen olvastam lehetséges hogy azóta más a helyzet).

2018. aug. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Gyula környékén is élnek. Többször hallottam a hangjukat, egyszer még láttam is egyet.
2018. aug. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tavaly én is láttam egy példányt Szeged melletti Fehér-tónál.
2018. aug. 31. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!