Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Afrikai elefántnak és ázsiai...

Afrikai elefántnak és ázsiai elefántnak lehet közös utódja?

Figyelt kérdés

2018. okt. 7. 14:30
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Volt már rá példa.
2018. okt. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Motty (11 July 1978, Chester Zoo, Cheshire – 23 July 1978, Chester Zoo, Cheshire) was the only proven hybrid between an Asian and an African elephant.

Despite intensive human care, Motty died of an umbilical infection[citation needed] 12 days after his birth on 23 July

2018. okt. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ömmm...Most miért is lettem lepontozva? Válaszoltam a kérdésre, konkrét példát senki sem kért. Amúgy egy egyszerű Google keresés választ adhatott volna a kérdésre. (Beírtam hogy african and asian elephant hybrid, és máris kiadta Motty Wikipédia oldalát.) Ha ettől jobb lesz: [link]
2018. okt. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
21%
Afrikai embernek és ázsiai embernek lehetnek közös utódja?
2018. okt. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Niikah válasza:
12%

Remélem az előző kérdés nem volt komoly... vagy ha igen akkor nem egy felnőtt kérdezte. Amennyiben ez történt, IGEN az emberből nincs több faj, így bármilyen etnikum tud a másikkal szaporodni és életképes utódot nemzeni.

Kicsit bonyolult és sokan keverik a fajt a fajtával meg az rendet...


Röviden aki érdekel:

Van az alrend pl a kutya, ami NEM a faj! A Faj az pl a dobermann. Vagy a kérdezőnél az Afrikai és az Ázsiai elefánt példájával. Ők két külön faj, de egy családba, illetve alrendbe tartoznak ezért képesek utódot nemzeni, ám terméketlen lesz és nem tud tovább szaporodni. Legismertebb példa erre az öszvér vagy a Liger. Fajta pedig a tacskó példájával van a rövid és hosszú illetve a drót szőrű meg még ezer egy változata.

2018. okt. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Case válasza:
100%
Lehet közös utód, de terméketlen lesz. Lásd: ló és szamár közös utódai.
2018. okt. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én hibám, hogy angolul linkeltem... Egyetlen ilyen hitelesen leírt hibrid volt, ami nem volt életképes, nem sokkal születése után elpusztult.


Kedves 5-ös! A dobermann nem faj! A kutya nem faj! A kutya a canis lupus háziasított alfaja, a dobermann speciel meg kutyafajta!

Ne mondjunk már ekkora butaságokat

2018. okt. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Igen. Abból lesz a z$antilop
2018. okt. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ugyan miert ne lehetne? ugyanugy elefant mind2, csak mas helyen el.
2021. ápr. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!